Maseczki z cytryną na lśniące włosy

Skuteczną, naturalną kuracją, przywracającą matowym włosom połysk jest stosowanie maseczek z cytryną, której sok łączy się z ziołami, żółtkiem i oliwą.

Na rynku jest wiele kosmetyków o rozmaitych właściwościach, przeznaczonych do każdego typu włosów. Skuteczną kurację można przeprowadzić na włosach także przy użyciu domowych sposobów. Doskonale działa regularne nakładanie na włosy maseczek z cytryną.

 

 

  • Maseczka ziołowo-cytrynowa

Odżywienie i połysk nada włosom systematyczne stosowanie maseczki z cytryny. Do jej wykonania potrzeba łyżki soku z tego owocu, jednej trzeciej szklanki oleju roślinnego, łyżeczki suszonego ziela rumianku, liścia pokrzywy i brzozy, jednego żółtka, trzech kropli oleju rozmarynowego oraz łyżki miodu. W podgrzanym lekko oleju należy namoczyć po łyżeczce ziół. Po 30 minutach przecedza się olej i dodaje pozostałe składniki maseczki. Należy wszystkie dokładnie ze sobą połączyć, a następnie nanieść na włosy. Najlepiej jeśli głowę owinie się folią i nakryje grubym ręcznikiem. Kompres powinno się trzymać minimum pół godziny, a następnie zmyć z włosów.

 

  • Maska cytrynowo-rycynowa

Można również wykonać maseczkę z cytryną i olejem rycynowym. Oba te składniki bowiem mają doskonały wpływ na zniszczone, pozbawione blasku i suche włosy. Sok z cytryny wystarczy zmieszać z podgrzanym olejem rycynowym oraz wmasować w skórę głowy. Następnie trzeba włosy przeczesać grzebieniem tak, by maseczka pokryła pasma na całej długości. Potem zakłada się na włosy foliowy czepek i nakrywa go zmoczonym w gorącej wodzie ręcznikiem. Tę maseczkę z cytryny pozostawia się na włosach przez około 20 do 30 minut. Jeśli w tym czasie ręcznik wystygnie, należy go ponownie zmoczyć i nakryć nim głowę - ciepło znacznie poprawia działanie maseczek.

 

  • Maseczka cytrynowo-jajeczna i z dodatkiem oliwy

Dla włosów przetłuszczających się i pozbawionych połysku idealnie nadaje się maseczka z cytryną oraz jajkiem. Oba składniki łączy się i nakłada na włosy, pozostawiając miksturę na nich około 10 minut. Potem należy maseczkę dokładnie spłukać z włosów ciepłą wodą. Kolejną maseczką nadającą włosom piękny blask jest maska z cytryny i oliwy. Trzy czwarte szklanki oliwy z oliwek miesza się z połową szklanki miodu i trzema dużymi łyżkami soku wyciśniętego z cytryny. Mieszankę nakłada się na włosy na pół godziny (również najlepiej nakrywając włosy czepkiem foliowym i ręcznikiem), a potem zmywa się ją szamponem.