Masturbacja kobiet i ich seksualność

Masturbacja kobiet to zupełnie naturalny sposób rozładowania napięcia seksualnego. Kobieca wrażliwość i delikatność nadają jej bardzo zmysłowy wymiar.

 

Temat masturbacji jest tematem często omijanym bądź traktowanym jako temat tabu. Przez długi czas masturbacja kobiet (mężczyzn również) traktowana była jak dewiacja, szczególnie w wymiarze duchowym. W kościele katolickim masturbację uważa się za niedojrzały sposób przeżywania seksualności. Jednak kobieca wrażliwość i przeżywanie pieszczot świadczą o czymś zupełnie innym. Badania pokazują, iż 63% kobiet masturbowało się przynajmniej raz w życiu. Zatem jest to część codziennego życia płci pięknej, coś zupełnie normalnego, a omijanie tej kwestii i traktowanie tego tematu z uprzedzeniem, nie ma sensu. Masturbacja jest głębokim przeżyciem, nie tylko zwykłym rozładowaniem napięcia. Poza tym oprócz tego, że jest przyjemna, może być naprawdę pożyteczna. 

Jakie korzyści przynosi masturbacja kobiet
Badania dowodzą, że regularna masturbacja kobiet chroni je przed zakażeniami szyjki macicy, pomaga usuwać złuszczone komórki szyjki macicy oraz regulować poziom kwasowości pochwy. Kolejna korzyść, jaką niesie za sobą masturbacja jest logiczna i prosta. Aktywność seksualna w postaci pieszczot zamiast stosunków seksualnych to idealna ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Często ten sposób rozładowywania napięcia jest zalecany przez specjalistów seksuologów w ramach prowadzonej terapii seksualnej i pomaga osiągnąć pozytywne efekty. Masturbacja to też idealna forma zastępczej aktywności seksualnej, na przykład dla osób samotnych. Poza tym pomaga nam poznać nasze ciało i potrzeby, jest swego rodzaju treningiem, który przydaje się w przyszłych kontaktach z drugą osobą. Kobieta, która bardzo dobrze zna swoje potrzeby, dba o rozwój seksualności i się jej nie wstydzi, może bez zahamowań wyrazić to w relacji z partnerem czy partnerką, kreując otwartą, pozbawioną tabu sferę intymną. 

Masturbacja kobiet - bogactwo emocji
Kobieca seksualność jest bardzo złożona i emocjonalna. Masturbacja to coś więcej niż zwykłe pozbycie się napięcia seksualnego. Dla płci pięknej jest to doświadczenie bardzo intymne i indywidualne, a kobieca wrażliwość nadaje masturbacji zupełnie inny, zmysłowy wymiar. Często masturbacja wiąże się z marzeniami erotycznymi, wyszukanymi pieszczotami, które są czymś więcej niż tylko pozbyciem się napięcia, ale prawdziwym przeżywaniem własnej seksualności. Niektóre kobiety potrafią doznać orgazmu nie tylko poprzez stymulację narządów rozrodczych, ale zupełnie innych części ciała a nawet tylko przy pomocy wyobraźni. Świadczy to o ich ogromnej, erotycznej wrażliwości. Masturbacja kobiet jest przesiąknięta głębokimi emocjami, pozwala lepiej zrozumieć seksualność a przy tym również efektywnie poprawić samopoczucie!