Miejsca, które trzeba zwiedzić w USA

Do miejsc, które trzeba zwiedzić w USA zaliczyć można Wielki Kanion Colorado,Yellowstone a także Las Vegas, San Francisco i Nowy Jork.

Istnieje niezliczona ilość miejsc, które trzeba zwiedzić w USA, jednak ze wględu na rozległość kraju nie sposób dotrzeć we wszystkie te zakątki. Odwiedzając Stany Zjednoczone warto chociaż zobaczyć kilka z nich. USA, jako jedno z największych pod względem terytorium państw świata, ma do zaoferowania multum atrakcji, będących w stanie zaspokoić nawet najbardziej niepokornego podróżnika. Nie sposób dotrzeć do wszystkich miejsc wartych uwagi, jednakże po prostu trzeba zwiedzić w USA niektóre zakątki.

 

 

  • Na krawędzi Wielkiego Kanionu

Niekwestionowanym miejscem, które należy zwiedzić w USA, jest Wielki Kanion w Arizonie, cud natury liczący 446 kilometrów długości, 29 kilometrów szerokości oraz prawie 2 kilometry głębokości. Ten zakątek USA nieodparcie przyciąga turystów z całego świata, kusi swoim ogromem, atrakcjami i malowniczością widoków.

 

  • Park Narodowy Yellowstone

To kolejna pozycja na liście miejsc, które trzeba zwiedzić w USA. Położony na terenie trzech stanów Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym na świecie, a pod koniec lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Na terenie parków znajdują się słynne gejzery, gorące źródła i wodospady. Niedostępne dzikie zakątki lasów kryją przeróżne gatunki zwierząt, takie jak bizony, łosie, mustangi.

 

  • "Miasto Grzechu"

Niewątpliwie warte zwiedzenia w USA jest jedno z bardziej znanych miast świata- Las Vegas- siedlisko luksusowych kasyn, ekskluzywnych hoteli oraz wyszukanych restauracji. Wszystko to trzeba jednak zobaczyć na własne oczy, aby poczuć klimat tego miejsca. Jednakże Las Vegas, to nie tylko miasto występku, wbrew pozorom słynie z wielu artystycznych atrakcji, przyciąga bowiem krocie znanych artystów.

 

  • San Francisco w Kalifornii

Metropolia ta tętni życiem, posiada niezapomniany klimat, który czyni je jednym z najbardziej znanych miast na świecie. Symbolem San Francisco stał się Golden Gate, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny most w historii. Znane również jest owiane złą sławą więzienie na wyspie- Alcatraz. San Francisco słynie z malowniczych ulic i zabytkowych rozwiązań architektonicznych.

 

  • Nowy Jork- miasto, które nigdy nie zasypia

Miasto, o którym słyszał każdy obywatel świata, słynące z niezliczonych atrakcji marzenie niepokornych. Obowiązkowo więc należy zwiedzić w USA serce całego państwa- Nowy Jork, stolicę światowej mody, sztuki, biznesu, gdzie swoją kwaterę główną ma ONZ.