Mikrodermabrazja, czyli diamentowy masaż skóry

Mikrodermabrazja jest bezinwazyjnym zabiegiem mechanicznym, polegającym na kontrolowanym złuszczaniu skóry poprzez masaż wykonywany diamentową głowicą.

Mikrodermabrazja to jeden z coraz bardziej popularnych zabiegów upiększających. Jest to głęboki peeling, którego efektem może być pozbawienie skóry przebarwień, blizn, nierówności, a nawet drobnych zmarszczek mimicznych. Zabieg jest bezbolesny i nie podrażnia nawet wrażliwej skóry.

 

 

  • Specyfika zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja polega na bezinwazyjnym ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka za pomocą metod mechanicznych. Przy użyciu specjalnego urządzenia, emitującego precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków, warstwa rogowa naskórka zostaje usunięta. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu diamentowej głowicy i nie powoduje w ogóle podrażnień ścieranego naskórka oraz nie zostawia na skórze resztek peelingujacego pyłku - jest to metoda bezpyłowa. Taki diamentowy masaż trwa około godziny, podczas której kosmetyczka przesuwa po skórze metalową końcówką urządzenia, zasysającego martwy, zrogowaciały naskórek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Najlepsze efekty mikrodermabrazja diamentowa daje kiedy do ścierania naskórka używa się naturalnego diamentu, nie zaś jego syntetycznych zamienników.

 

  • Wskazania do przeprowadzenia mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja diamentowa jest polecana dla osób o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych. Diamentowa mikrodermabrazja może być stosowana jeśli pacjentka jest w ciąży, ma skórę płytko unaczynioną lub opaloną. Metodą tą można leczyć trądzik pospolity, usuwać blizny po nim oraz inne przebarwienia i uszkodzenia skóry, szczególnie posłoneczne. Ponadto mikrodermabrazja może znacznie zniwelować widoczność rozstępów czy zmniejszać rozszerzone pory. Zabieg ten jest także doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną odmłodzić skórę, poprawić jej wygląd i koloryt. Mikrodermabrazję wykorzystuje się w leczeniu atrofii skóry czyli zaniku włókien kolagenowych, rogowacenia okołomieszkowego, suchości i szorstkości naskórka. Kobietom, które posiadają niewielkie zmarszczki lub wiotką skórę, również poleca się serie zabiegów mikrodermabrazji.

 

  • Efekty diamentowego mikropeelingu 

Poprzez mikrodermabrazję skóra zostaje pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny oraz nowych tkanek. Pierwszy zabieg sprawi, że skóra stanie się jaśniejsza, bardziej gładka, jędrna i elastyczna niż przed zabiegiem. Kolejne zabiegi spowodują spłycenie blizn, rozstępów, wyrównanie nierówności skóry, może również zniwelować lub usunąć drobne zmarszczki. Ponadto pory zostaną zmniejszone, zaś przebarwienia znacznie zbledną. Wykonanie zabiegu mikrodermabrazji sprawi także, że mikrokrążenie w głębszych warstwach skóry zostanie usprawnione, a toksyny będą łatwiej z niej usuwane. Ta metoda złuszczania naskórka powoduje ponadto usunięcie z jego powierzchni szkodliwych drobnoustrojów.