Mikrodermabrazja - dla kogo i po co

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg, który pozwola pozbyć się pierwszych oznak starzenia i wyraźnie poprawia kondycję skóry.

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu zewnętrznych warstw skóry. Naskórek jest usuwany przy użyciu mikro kryształków tlenku glinu, które podczas kontaktu ze skórą powodują ścieranie martwych komórek oraz usuwają zanieczyszczenia. Jest to zabieg etapowy, w którym obumarłe komórki są stopniowo eliminowane, a w ich miejscu powstają nowe, dzięki czemu kondycja skóry ulega ogromnej poprawie. W warstwie podstawnej skóry następuje intensywny proces produkcji kolejnych pełnowartościowych komórek, które z czasem przesuwane są do wyższych warstw skóry. Mikrodermabrazja to zabieg bezpieczny, który niesie ze sobą nikłe ryzyko wystąpienia powikłań. Dodatkowo efekt odmłodzenia skóry jest widoczny prawie od razu, a sam zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje reakcji alergicznych, co więcej systematyczne powtarzanie zabiegu dermabrazji pozwala cieszyć się piękną, promienną i wypoczętą skórą.

 

 

  • Dla kogo mikrodermabrazja?

Zabieg ten jest szczególnie wskazany dla osób, które borykają się z cerą problemową – skłonną do przetłuszczania się, z wypryskami, rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Osoby walczące z trądzikiem mogą dzięki mikrodermabrazji pozbyć się uciążliwego i nawracającego problemu. Zabieg ten jest zalecany szczególnie osobom dojrzałym, których skóra potrzebuje regeneracji i odmłodzenia – ścieranie zewnętrznych warstw naskórka pozwoli pozbyć się powstałych plam i przebarwień, wyrówna koloryt skóry, a procesy starzenia zostaną zatrzymane. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z tego typu zabiegu, jeżeli chorujemy na nowotwór skóry powinniśmy unikać mikrodermabrazji. Wszystkie stany zapalne skóry, łuszczyca, zakażenia grzybicze skóry czy trądzik różowaty stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a osoby, u których występują tego rodzaju schorzenia mikrodermabrazja nie powinna być wykonywana.

 

  • Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Mikrodermabrazja może rozwiązać wiele problemów skórnych, z którymi nie możemy się uporać. Oprócz tego, że ma ona działanie oczyszczające, likwiduje zaskórniki i rozszerzone pory, które są najczęstszą przyczyną powstawania wyprysków, krostek i stanów zapalnych, to dodatkowo walczy z przebarwieniami powstałymi podczas opalania. Dodatkowo zabieg ten może skutecznie zmniejszyć problem cellulitu i rozstępów. Mikrodermabrazja sprawia, że blizny, zwłaszcza te potrądzikowe stają się mniej widoczne. Najważniejsze jest to, że po zabiegu nie musisz ograniczyć swojej aktywności, a skóra ulegnie diametralnej poprawie – stanie się bardziej elastyczna, świeższa i młodsza, a powierzchowne zmarszczki ulegną wyraźnemu spłyceniu.