Mowa kwiatów - kwiatowe maniery

Aby podarować bukiet kwiatów ukochanej osobie o odpowiednim znaczeniu, należy zapoznać się z ich oznaczeniami. Mowa kwiatów bywa zaskakująca.

Mowa kwiatów jest taka sama we wszystkich krajach, nie mają na nią wpływu ani różnice kulturowe, ani językowe. Najczęściej kwiaty są wręczane, w czasie wyznawania miłości. Warto zwrócić uwagę na to, że nie tylko odmiana kwiatu odgrywa ogromną rolę ale również ilość otrzymywanych kwiatów. Dawniej znaczenie miało to, w jaki sposób były ułożone kwiaty oraz to, w którą stronę. Kwiaty skręcone w prawą stronę symbolizowały ja natomiast lewo ty.

Kolor kwiatów

W zasadzie można powiedzieć, że występuje aż siedem kolorów kwiatów w gamie barw, jaką posiada mowa kwiatów. Najważniejszy z nich jest biały, gdyż symbolizuje ideał, a także niewinność. Czerwony oznacza miłość płomienną oraz sentymentalną, natomiast różowy po prostu przyjaźń. Jeżeli mężczyzna zamierza powiedzieć swojej wybrance o tym, że będzie wierny, tylko jej musi wręczyć kwiat w kolorze niebieskim. Kolor fioletowy symbolizuje smutek, zaś pomarańczowy zdradę oraz nadzieję. Podobną symbolikę posiada żółty, gdyż jest kolorem zdrady i zazdrości.

Odmiana kwiatów

Warto zwrócić uwagę na to, że kwiaty dzielą się na kategorie zgodnie z emocjami oraz uczuciami. Najczęściej wybieranym kwiatem jest róża, która posiada wiele znaczeń, wszystkie zależne są od koloru, w jakim występuje. Najpospolitszą odmianą jest czerwona, ponieważ oznacza płomienną miłość. W odróżnieniu kwiat dzikiej róży symbolizuje wdzięk. Do najbardziej znanych kwiatów należą również takie jak begonia, która jest ostrzeżeniem, akacja, która symbolizuje miłość platoniczną, skrytą, a także czystą. Bratek - to po prostu nadzieja, zaś chaber - to wierność i dobroć. Głóg oznacza wesele, natomiast hiacynt wyraża miłość dla zabawy. Podarowanie hortensji symbolizuje obojętność, zaś krokusa pogardę.

Ilość kwiatów

Choć mowa kwiatów posiada tylko siedem kolorów to, liczba podarowanych może być o wiele większa. Jeden kwiat oznacza przekaz tylko ty, dwa kwiaty symbolizują to, że dwie osoby należą do siebie. Trzy wręczone są wyznaniem miłości natomiast bukiet składający się z sześciu to po prostu oddanie się komuś. Kolejną magiczną liczbą jest dziewiątka, która oznacza miłość do grobowej deski. Dziesięć kwiatów symbolizuje doskonałość, a czterdzieści osiem to już wierna miłość. Istnieje wiele sposobów na wyrażenie uczuć, jednakże najlepiej odzwierciedla je tylko mowa kwiatów. Wręczając odpowiedni bukiet nie potrzeba słów.