Muzyka karnawałowa - najlepsze piosenki

Kluczem do sukcesu muzyki karnawałowej jest mieszanka stylów i wykonawców, jak również zaufanie znamy i lubianym hitom chętnie powtarzanym przez stacje radiowe.

Pomimo tego, że karnawał już dawno minął, warto już teraz zacząć kolekcjonować najlepszą muzykę karnawałową nadającą się na kolejną zabawę. Czym się kierować? Jak dobierać artystów? Jak złożyć playlistę idealną?

Muzyczna busola
Podczas doboru muzyki karnawałowej nie można zrobić dwóch zasadniczych rzeczy: nie można utworzyć go tylko z piosenek przedawnionych ani też tylko z utworów będących aktualnie na szczytach list przebojów. Należy zadbać o gusta wszystkich uczestników zabawy, ale znać granice. Oczywiście na pewno znajdzie się na liście gości ktoś, kto preferuje muzykę, w której dominuje gitara elektryczna, ale zapewne także osoby, które skłaniają się ku muzyce disco polo. Nie można także być zbytnim egoistą i zmuszać balowiczów do zabawy przy naszym ulubionym gatunku.

Najlepsza muzyka od najlepszego artysty
Z pewnością do piosenek muzyki karnawałowych doskonale będzie nadawała się muzyka utrzymana w klimatach salsy i podobnych, egzotycznych brzmień. Ostatnio zdecydowanym hitem na listach każdego DJa są najnowsze utwory, będące połączeniem R'n'B, popu, house'u i trance'u. Typowym przedstawicielem tego gatunku muzycznego, przy którym na pewno doskonale będzie bawić się każdy, jest amerykański producent - Pitbull. Doskonale łączy on się z francuskim DJem - Davidem Guettą.

Gdzie szukać?
Doskonałym kompasem i genialnym spisem najlepszej muzyki karnawałowej tego roku, a nawet kilku poprzednich lat są młodzieżowe stacje radiowe. RMF MAXXX, ESKA, a także oddział IMPREZA w radiu Open FM. Usłyszeć można tam nie tylko najświeższe kawałki z całego świata, ale także doskonałe remixy starych przebojów. Dla przykładu, wspomniany już Pitbull przy współpracy z Jennifer Lopez stworzył nową wersję słynnej "Lambady", a znawcy gatunku już prorokują, że stworzy on więcej podobnych letnich hitów.

Zaufani artyści
Warto zajrzeć do dyskografii takich artystów jak jeden z najlepszych DJów świata, czyli Tiesto, do klasyku muzyki tanecznej, czyli na przykład ATB, ale nie można zapominać o muzykach, przy których muzyce karnawałowej bawiono się na parkietach kilka lat temu - Las Ketchup, Marquez czy Enrique Iglesias. Doskonale sprawdzają się też też piosenki takie jak "Makarena" czy piosenki grupy ABBA. Takie zestawienie z pewnością można będzie sklasyfikować jako muzykę karnawałową.