Na czym polega hydrokolonoterapia?

Hydrokolonoterapia to zabieg usuwający z jelita grubego zbędne substancje, który prowadzi do polepszenia stanu zdrowia i utracie zbędnych kilogramów.

Hydrokolonoterapia to zabieg podobny do lewatywy lecz służący oczyszczanie znacznie dłuższego odcinka jelita grubego i przeprowadzana jest za pomocą specjalnego urządzenia w gabinecie zabiegowym. Ma za zadanie oczyścić jelito grube z pozostałości kału, resztek pokarmowych i groźnych dla zdrowia toksyn, co prowadzi do ogólnej poprawy stanu zdrowia fizycznego i samopoczucia.

 • Zastosowanie hydrokolonoterapii
  Jako zabieg z użyciem wody służy przede wszystkim ubytkowi masy ciała osoby poddającej się zabiegowi, odtruwa organizm, co skutkuje lepsza pracą narządów wewnętrznych, stosowana jest interwencyjnie w leczeniu raka jelita i alergii na różne produkty, wydobywa z ciała zarazki chorobotwórcze, wspomaganiu ruchów robaczkowych jelita grubego i poprawie jego pracy oraz leczeniu zaparć i problemów z przyswajaniem produktów przemiany materii. Nie jest jednak stosowana w przypadku, gdy jelito grube posiada zrosty i owrzodzenia, hemoroidy, stany zapalne czy mechaniczne uszkodzenia.
   
 • Jak wygląda zabieg hydrokolonoterapii?
  Zabieg ten przeprowadzany jest w gabinecie zabiegowym, w pozycji leżącej. Pielęgniarka wprowadza rurkę w odbyt pacjenta i uruchamia maszynę, która napełnia wodą, o temperaturze od 22 do 38 stopni Celsjusza, jelito grube. Następnie woda jest wypompowywana wraz z resztkami kału, złogami, toksynami i resztkami jedzenia na zewnątrz. proces ten powtarzany jest kilkukrotnie. Po zakończeniu zabiegu do jelita wlewa się środek odkażający a doustnie podaje się probiotyk, który mam za zadanie odbudować florę bakteryjną, uszkodzoną podczas używania wody. Samo wykonanie kosztuje około 300-500 złotych i należy zwrócić się o taką terapie do prywatnej kliniki, gdyż szpitale państwowe nie przeprowadzają takich zabiegów ze względu na duży koszt maszyn do jego wykonywania.
   
 • Przygotowanie do zabiegu hydrokolonoterapii
  Przede wszystkim należy sprawdzić gabinet lekarski i to czy wszystkie używane podczas zabiegu rzeczy są jednorazowego użytku, zapewniając tym samym odpowiedni komfort psychiczny i mniejszy stres. Na kilka dni przed wykonaniem zabiegu należy zmienić sposób odżywiania się na lekkostrawny i bogaty w błonnik. Wspomagając w ten sposób proces oczyszczania. Na kilkanaście dni przed należy spożywać więcej: buraków, pora, selera, marchwi i pietruszki oraz na dwa dni przed całkiem odstawić surowe warzywa oraz zwiększyć ilość płynów do co najmniej 2 litrów dziennie. Nie należy również obawiać się zabiegu hydrokolonoterapii, gdyż jest on bez bolesny, a jedyne uczucie jakie może mu towarzyszyć to niewielki dyskomfort.