Na czym polega pielęgnacja pleców?

Właściwa pielęgnacja pleców, obejmująca ich staranne oczyszczanie, nawilżanie i troskę o stan ich zdrowia, pozwoli na zachowanie ładnego wyglądu i uczucia komfortu.

Skóra pleców potrzebuje odpowiedniej troski, jednak wiele osób zapomina o jej potrzebach podczas codziennych zabiegów higienicznych. Właściwa pielęgnacja pleców jest jednak sposobem na zapewnienie sobie poczucia komfortu i zdrowego wyglądu - jest to szczególnie ważne latem, kiedy chcemy ładnie prezentować się w skąpych ubraniach. Dodatkowo większość zabiegów pielęgnacyjnych jest bardzo przyjemna i odprężająca.

 

 

  • Oczyszczanie skóry pleców

Codzienna pielęgnacja pleców obejmuje przede wszystkim zabiegi mające na celu utrzymanie ich czystości - możemy używać do tego delikatnych żelów pod prysznic, najlepiej właściwościami odżywczymi i nawilżającymi. Plecy warto także masować pod strumieniem wody myjką, gąbką lub szorstką rękawicą - odpręży to spięte mięśnie i poprawi krążenie. Przynajmniej dwa razy w tygodniu warto wykonać dokładny peeling pleców z pomocą gruboziarnistych preparatów, scrubów lub kosmetyków naturalnych wykonanych w domu. Taka pielęgnacja pleców zetrze martwy naskórek dając skórze ładny wygląd, dobre wchłanianie substancji odżywczych zawartych w kosmetykach i zapewniając dokładne oczyszczenie. W przypadku problemów trądzikowych na skórze pleców lepszym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny, ponieważ nie wywoła dodatkowego roznoszenia bakterii po powierzchni skóry.

 

  • Nawilżanie i odżywianie skóry

Właściwa pielęgnacja pleców powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb skóry. Na ogół jest ona dosyć sucha, dlatego należy regularnie stosować nawilżające mleczko lub krem. Jeżeli ma tendencję do przetłuszczania, lepszym rozwiązaniem będzie powtarzana co jakiś czas nawilżająca maseczka - zapobiegnie wysuszaniu skóry, jednocześnie jej nie obciążając. Pielęgnacja pleców z problemami skórnymi - trądzikiem, zatykającymi się porami i zaskórniakami - musi być wyjątkowo staranna. Często należy nakładać antybakteryjne i osuszające maseczki, najlepiej z dodatkiem cynku i zielonej glinki a do codziennej pielęgnacji warto używać przeciwtrądzikowych kremów do twarzy.

 

  • Pielęgnacja pleców - zdrowe nawyki

Podczas opalania pleców należy stosować kremy z filtrem. Warto zrezygnować z solarium, ponieważ nadmiar promieni UV jest szkodliwy dla skóry pleców. Właściwa pielęgnacja pleców, oprócz dbałości o stan skóry powinna także obejmować troskę o zdrowie, dlatego należy monitorować stan kręgosłupa i mięśni i w przypadku nieprawidłowości skonsultować się z lekarzem. Na co dzień warto nosić ubrania przepuszczające powietrze, co zapobiegnie nadmiernemu poceniu się skóry i pozwoli jej oddychać.