Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej to sprawdzona metoda na skorygowanie wszelkich niedoskonałości na naszym ciele.

Tłuszcz jaki zbiera się w różnych częściach ciała jest czasem oporny wobec diety czy ćwiczeń. Rozwiązaniem problemu może się okazać zabieg lipolizy iniekcyjnej, który jest jedną z najnowszych na rynku polskim metod miejscowego, stopniowego likwidowania tkanki tłuszczowej.

 

 

  • Zabieg lipolizy iniekcyjnej – nota historyczna

Na początku lat 90 – tych w Brazylii, dr Patricia Rittes wykorzystała (jako pierwsza) w leczeniu swojej pacjentki – fosfatydylchoinę (lek otrzymywany z soi), której zadaniem jest rozpuścić tłuszcz i przyśpieszyć jego spalanie. Ta sama Pani dr w ciągu pięciu lat stosowania tej metody, wykonała ponad 8 tyś zabiegów, których rezultaty były zadowalające. Następnie podczas prac badawczych Europejskiej Grupy Naukowo-Badawczej Network-Lypolisis, uznano metodę za całkowicie bezpieczną. Obecnie najlepsze rezultaty oraz największe doświadczenie w stosowaniu zabiegu mają takie kraje jak: Włochy, Holandia czy Hiszpania.

 

  • Zabieg lipolizy iniekcyjnej – opis działania

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na wstrzyknięciu w partię tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny, której zadaniem jest wniknięcie w błonę komórkową tkanki tłuszczowej i rozpuszczenie jej, co w konsekwencji prowadzi do jego szybszego spalania. Zabieg jest najskuteczniejszy przy likwidacji tzw. drugiego podbródka czy modelowania sylwetki np. podczas usunięcia bryczesów na udach, wałeczków nad kolanami czy fałdek na plecach. Zabieg trwa od 30 – 50 min. i nie wymaga od pacjenta jakichkolwiek przygotowań, gdyż w całości jest wykonywany przez lekarza a wstrzykiwana substancja, wchodzi w skład naszego organizmu przez co jest bezpieczna dla pacjenta. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona oraz mogą występować miejscowe siniaki czy krwiaki, co jest wynikiem wydzielania przez organizm histaminy. Te dolegliwości mogą utrzymać się prze 2 dni, ale w rezultacie możemy spodziewać się od 2 -4 cm mniej w obwodzie oraz gładszej skóry w okolicach redukcji tkanki tłuszczowej. W razie konieczności ponownego zastosowania, zabieg lipolizy iniekcyjnej można stosować w odstępie od 6 – 8 tygodni.

 

  • Przeciwwskazania wobec stosowania zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Choć zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezpieczny, trzeba zaznaczyć, iż powinien on być wykonany przez doświadczonego w tej dziedzinie lekarza, który wstrzyknie substancję w odpowiednie miejsce. Jeśli tak się nie stanie bądź wstrzyknięta zostanie zbyt duża ilość może dojść do martwicy skóry. Istnieją także pewne okoliczności, które uniemożliwiają poddaniu się lipolizie. Do głównych przeciwwskazań należą: pełnoletność, alergia na soję czy jaja, ciąża, nadwaga, choroby zapalne skóry, choroby nowotworowe oraz choroby nerek czy wątroby, ale także cukrzyca, padaczka, zaburzenia miesiączkowania czy dolegliwości związane z krzepliwością krwi.