Najciekawsze wędkarskie gry - przegląd

Wędkarskie gry – te do zainstalowania i online - są idealne dla amatorów łowienia ryb, którzy przy niesprzyjających warunkach chcą oddać się swojej pasji.

Wędkarstwo jest ulubioną czynnością wielu osób, nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Nie każdy jednak ma ochotę na łowienie ryb przez cały rok, wielu nie zachwyca myśl wystawiania się na mróz i przenikliwy wiatr jesienią lub zimą. Dla nich oraz tych, którzy wolą wędkować „na sucho”, pozostaje dość spory wybór wędkarskich gier, które pozwalają oddać się pasji w zaciszu domowego ogniska. Oto wybór najciekawszych z nich, zarówno obsługiwanych przez przeglądarki, jak i do zainstalowania na komputerze.

Wędkarskie gry online

Pierwszą z ciekawych gier wędkarskich jest Shooting Fish ("Złap rybę”). Nie jest zbyt rozbudowana, polega na strzelaniu hakiem do ryb i zdobywaniu odpowiedniej puli pieniędzy, jaka jest przewidziana na danym poziomie. Grafika jest zadowalająca a poziomy różnią się od siebie ilością czasu oraz szybkością przepływania ryb. Ponadto po każdym etapie można zakupić w sklepie lepszy sprzęt, który teoretycznie poprawia sprawność chwytania zdobyczy. Drugą ciekawą grą wędkarską jest Bass Fishing Pro, czyli wędkowanie z pokładu łódki. Zasady są proste – za pomocą strzałek należy kierować łódką i zarzucać haczyk na ryby. Prosta, w sam raz na odstresowanie się po ciężkim dniu w pracy. Nie wymaga myślenia. Kolejną grą z łódki jest Laguna Harpuna, która polega, podobnie jak Shooting Fish, na strzelaniu do ryb. Grafika lepsza, muzyka nie jest tak irytująca, a grywalność jest najlepsza z trzech wymienionych. Fishing Champion i Gone Fidhing to tego typu wędkarskie gry, które próbują symulować realny połów. Gracz wciela się w rolę wędkarza, którzy dzierży w dłoni wędkę i zarzuca przynętę w gromadę ryb. Proste i przyjemne, jak większość z wymienionych, bazuje na uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów za złowione ryby. Dodatkowym ich atutem, jest możliwość wyboru łowiska, a co za tym idzie - gatunków wyławianych ryb.

Wędkarskie gry offline

Jedną z najciekawszych gier wędkarskich, które można zainstalować na komputerze, jest Fishing Simulator 2011. Duży wybór łowisk, wspaniała grafika, a przede wszystkim świetny klimat gry, sprawiają, że stała się ona jedną z najbardziej popularnych wśród miłośników wędkowania "na sucho". Dla osób lubiących realistyczne krajobrazy w grach, godna polecenia jest również Angeln 2010, Fish Sim2 oraz Fishing Simulator for Relax. Są to wędkarskie gry bazujące na symulacji prawdziwego wędkowania, idealne w porze jesienno-zimowej, kiedy temperatura może zniechęcić do wędkowania za żywo. Osoby, które wolą gry wędkarskie z grafiką rysunkową, powinny wypróbować Sega Marine Fishing oraz Crazy Fishing. Są one dużo prostsze, z mniejszymi wymaganiami sprzętowymi i w dużej mierze są podobne do gier przeglądarkowych.