Najlepsze triki karciane

Triki karciane to jedne z najbardziej popularnych i widowiskowych sztuczek prezentowanych przez iluzjonistów.

Triki karciane nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla mistrzów sztuki iluzji. Każdy, kto posiada talię kart może spróbować swoich sił w wykonywaniu karcianych sztuczek. Aby to zrobić, należy przede wszystkim zapoznać się z poszczególnymi trikami i obejrzeć poradniki dotyczące ich wykonania. Później trzeba już tylko ćwiczyć i powtarzać sztuczkę aż do uzyskania zamierzonego efektu. Jednym z najlepszych trików karcianych są Asy.
Asy

Trik karciany o nazwie Asy (lub cztery asy), jest jedną z najbardziej widowiskowych, a jednocześnie niewymagających ogromnej wprawy sztuczek. Spopularyzowaniu tej iluzji przyczynił się David Copperfield, wykonując ją podczas jednego ze swoich telewizyjnych przedstawień. Sztuczka zaczyna się od rozłożenia talii kart na cztery części. Kolejnym krokiem jest przełożenie dowolnej liczby kart z pierwszej części pod spód, a następnie podzielenie kart z góry na pozostałe stosy. Czynność tą wykonuje widz. Następnie iluzjonista robi to samo z drugim stosem, widz z trzecim. Po tym kroku, magik powtarza ten sam ruch z ostatnim stosikiem. Finalnie, na szczycie każdego z czterech stosów znajduje się as. Trik robi bardzo duże wrażenie, jednak nie jest trudny w wykonaniu. Wszystko kryje się w dokładnym rozplanowaniu ewentualnych ruchów widza oraz korygowaniu ich przy wykonywaniu swoich. Dokładne informacje, w jaki sposób wykonać ten trik karciany można znaleźć w ogólnodostępnych źródłach.
Q-Trick

Kolejnym bardzo ciekawym i imponującym trikiem karcianym jest tak zwany Q-Trick. Na wstępie iluzjonista poleca widzowi wybranie jednej karty z talii, oraz zapamiętanie jej. Po wykonaniu tej czynności, widz wsuwa kartę w dowolne miejsce talii. Po odpowiednim przedstawieniu i wykonaniu kilku ruchów tasujących iluzjonista rozsuwa całą talię na powierzchni stołu. Karta wybrana przez widza, jako jedyna odwrócona jest figurą do góry. Trik nie jest trudny, ale robi bardzo duże wrażenie na publice. W jaki sposób go wykonać? To proste, przede wszystkim należy wykorzystać chwilę nieuwagi widza, gdy ogląda i zapamiętuje wybraną przez siebie kartę. W tym momencie trzeba odwrócić całą talię figurami do góry, zasłaniając szczyt talii dłonią. Gdy widz wsunie swoją kartę, wykonuje się powtórzenie odwrócenia. Później kilka „magicznych” ruchów i rozsunięcie talii na stole. To jeden z najprostszych, a jednocześnie najciekawszych trików karcianych.