Najmodniejsze fryzury młodzieżowe

Chaos, tapir i koki – słowem nieład, zachowany w odcieniach brązu- oto co proponują styliści na najbliższy rok, jeśli chodzi o modne fryzury młodzieżowe.

Radość, pełnia sił, witalność, rozpierająca energia – to są cechy nastolatków. Wiele zmian w życiu i własnym wyglądzie powoduje poszukiwanie własnego ja, poprzez ubrania lub fryzury. Modne fryzury młodzieżowe powinny być uniwersalne, ale jednocześnie podkreślające charakter danej osoby.

 

Fryzury młodzieżowe – cięcia i loki

 

Moda stawia przede wszystkim na włosy krótkie. Coraz częściej oddaje się do lamusa stwierdzenie, iż pazie, boby czy chłopczyce są idealne tylko dla szczupłych dziewcząt. Nic bardziej mylnego – prawidłowe cięcie potrafi wyszczuplić i nadać twarzy właściwy charakter. Cięcia polecane na najbliższy rok bazują na dwóch kwestiach: symetrii i asymetrii. Wszystko opiera się na chaosie i artystycznym nieładzie, dlatego królować będzie klasyczny bob, który wprawny fryzjer wymodeluje zgodnie z życzeniami klientki, a i samodzielnie będzie go można dowolnie ułożyć. Oprócz boba, dozwolone są wszystkie proste cięcia, na przykład na pazia. Natomiast z mody wychodzą podgalane fryzury. Odrzucona zostaje także grzywka, ponieważ w tym roku fryzury młodzieżowe stawiają na praktyczność. Kolejnym aspektem jest odejście od prostych fryzur, co zaskakuje, ponieważ wśród kobiecych trendów, właśnie się do nich wraca. Nadchodzący rok to tryumf loków, fal i karbowań. Tapirowanie będzie dominowało w większości fryzur, a to wszystko opiewa główne hasło sezonu, jakim jest chaos.

 

Modne upięcia i kolory dla nastolatek

 

Jeśli chodzi o upięcia, nastolatkom polecane są wiecznie modne warkocze, które wyglądają uroczo, ale i zawadiacko – wszystko zależy od tego, jak zapleciemy włosy. Oprócz tego dominować będą koki i upięte na bok włosy, które nie będą przeszkadzać podczas pisania. Przy okazji nadają nieco poważniejszy i stylowy wygląd. Przy farbowaniu styliści zaczynają odradzać nastolatkom wszelkie eksperymenty polegające na robieniu sobie pasemek, balejaży i innych udziwnień kolorystycznych. Prawdopodobnie fryzjerzy i znawcy mody zaczęli brać pod uwagę panujący rygor w szkołach, który nie zezwala na zbytnie szaleństwa na głowie. Dlatego, jeśli już farbować, to na jednolity kolor, najlepiej na modne odcienie brązu. Blondy i czerwienie także będą pojawiały się we fryzurach młodzieżowych, jednak na dalszym planie. Wykluczone są odcienie czerni, która zanadto postarza i wyostrza rysy dziewczynom. Najlepiej jednak pozostać przy swoim naturalnym kolorze – zalecają to zarówno fryzjerzy, jak i większość dyrektorów szkół. Obecna moda stawia na jak największą naturalność, która ma podkreślić wyjątkowy nastoletni wiek.