Najseksowniejsze tańce latynoskie: informacje dla początkujących

Salsa, rumba i samba należą do najseksowniejszych tańców latynoskich i zdobywają coraz więcej zwolenników.

Wyrazista muzyka, zmysłowość, dynamiczność - to tylko niektóre wyrażenia, określające najseksowniejsze tańce latynoskie. Najważniejsza w tej pięknej sztuce jest płynna, zmysłowa praca bioder i całego ciała. Dwoje tańczących ludzi powinno tworzyć jedną całość, a ich harmonijne ruchy całkowicie ze sobą współgrać. Rumba, samba, salsa to najseksowniejsze tańce latynoskie wyzwalające w partnerach pożądanie i pragnienie bliskości. To tańce, których główną cechą są pełne wyrazu ruchy i rytmiczna, pełna życia muzyka.

  • Samba
    Jest tańcem wywodzącym się z Brazylii. Charakteryzuje się bardzo szybką rytmiką i tempem. Tańcząca para bardzo dynamicznie przemieszcza się po parkiecie. Samba została nazwana "tańcem kochanków", ponieważ cechuje ją bogactwo bardzo intymnych ruchów, wyrażających śmiałe uczucia tańczących. Ruchy w sambie są bardzo harmonijne - tańcząca para sprawia wrażenie, jakby falowała. Bardzo mocno w tym tańcu akcentowane są ruchy bioder. Samba jest jednym z najchętniej tańczonych tańców latynoamerykańskich, już w dwudziestym wieku stała się bardzo popularna w Europie. 
  • Rumba
    Nazwana została tańcem miłości lub tańcem namiętności. Partnerka w tym tańcu uwodzi i kusi, próbuje przy pomocy swoich wdzięków zdominować mężczyznę; partner zaś podejmuje jej grę. Mimo, że kobieta w tym tańcu odgrywa pierwszoplanową rolę to mężczyzna prowadzi. Rumba to taniec przepełniony erotyzmem, pełen gestów i zmysłowych ruchów ciała. Najważniejsza jest tutaj nie tyle świetna koordynacja ruchowa, ale przede wszystkim wrażliwość i zmysłowość. Początkowo był to taniec afrykańskich niewolników, sprowadzonych na Kubę. W późniejszym czasie został spopularyzowany, a dziś tańczony jest na turniejach. 
  • Salsa
    To popularny na całym świecie taniec, wywodzący się z Wysp Karaibskich, a w późniejszym czasie bardzo popularny na Kubie. Salsa jest tańcem, który łączy elementy różnych gatunków muzycznych i kroki wielu tańców, jest to taniec ekspresyjny, pełen emocji. Salsa jako wyjątek wśród tańców towarzyskich jest tańczona w miejscu, oznacza to, że para w bardzo niewielkim stopniu przemieszcza się po parkiecie. Salsa tańczona jest zawsze w parze. Tylko wprawieni tancerze pozwalają sobie na solowe improwizacje. Taniec ten czerpie inspiracje z wielu różnych stylów i w rozmaitych miejscach rozwijał się pod różnymi wpływami. Salsa stała się niezwykle popularna, nic dziwnego, że zalicza się do grupy tańców uważanych za najseksowniejsze tańce latynoskie.