Narty w okolicach Wierchomli

Okolice Wierchomli to nowoczesny region narciarski, który dzięki swoim licznym atrakcjom zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów.

Narty stają się obecnie jednym z najbardziej popularnych sportów. Propagowane przez zawodowców stają się obiektem zainteresowania coraz większej rzeszy ludzi. Co roku coraz więcej rodzin decyduje się na zakup sprzętu narciarskiego i wspólny wyjazd na urlop. Jednym z ciekawszych miejsc w naszym kraju jest wyjazd na narty w okolicę Wierchomli. Znajduje się ona w czołówce najlepszych polskich stacji narciarskich, oferując imponującą ilość noclegów oraz infrastrukturę związaną z narciarstwem.

Dlaczego tam?
Powodów, dla których warto wybrać się na narty w okolice Wierchomli jest wiele. Jest to cudowne miejsce położone w województwie małopolskim, otoczone przez liczne góry, takie jak Gaborówka i Lembarczka. Ta mała mieścina ma turystom wiele do zaoferowania: szerokie, dobrze przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanej trudności, rozwiniętą infrastrukturę, hotele, ośrodki spa, w których można wspaniale odpocząć po męczącym dniu. Dla turystów organizowane są również liczne atrakcje na zamówienie: ogniska, dyskoteki, wieczory z muzyką regionalną oraz wieczorne biesiady przy grillu. W okolicy są również szkółki narciarskie, w których pod czujnym okiem instruktora będziesz mógł doskonalić swojego narciarskie umiejętności, lub zacząć swoją przygodę z tym coraz bardziej popularnym sportem.

Co poza tym?
Wyjazd na narty w okolice Wierchomli na pewno będzie dla każdej rodziny ciekawym przeżyciem. Miejsce to oferuje jedenaście wyciągów narciarskich, snowpark, spa, basen, a dla tych, którzy po wyczerpującym dniu na nartach zachowają jeszcze trochę sił, polecamy spacery po okolicy. Można na przykład wybrać się do cerkwi w Wierchomli Wielkiej.  Przepiękne są również trasy na narty biegowe, na przykład do Bacówki nad Wierchomlą. Jeżeli ktoś nie posiada własnego sprzętu narciarskiego lub jeszcze nie jest zdecydowany, czy polubi narciarstwo, nie musi się martwić, jest tu wiele wypożyczalni, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjemnym udogodnieniem są specjalnie przygotowane dla turystów przechowalnie sprzętu, dzięki którym nie będziesz musiał dźwigać swojego sprzętu ze sobą - możesz zostawić go w przechowalni obok stoku. Kolejną atrakcją, której nie można pominąć jest tradycyjny kulig z następującym po nim pieczeniem kiełbasek, który zapewni dobrą zabawę nie tylko dzieciom. Jak widać, region ten ma imponująco wiele do zaoferowania, dlatego wyjazd na narty w okolice Wierchomli będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego.