Naturalne metody oczyszczania organizmu z toksyn

Warto regularnie stosować oczyszczanie organizmu z toksyn. Najlepiej w naturalny sposób poprzez właściwe odżywanie się oraz usuwanie toksyn z potem.

 

Organizm pełen toksyn funkcjonuje nieprawidłowo, negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Niewłaściwa dieta, często bogata w przetworzoną żywność pełną sztucznych barwników i substancji konserwujących, używki i substancje odurzające. Dzięki tym składnikom nasz organizm jest stale obciążony a jego prawidłowe funkcjonowanie zostaje zaburzone. W takich chwilach idealnym rozwiązaniem jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Najlepiej stosować w tym celu naturalne metody, które nie obciążają organizmu i nie są zbyt gwałtowne. Wtedy nasze ciało zareaguje prawidłowo, metabolizm się ustabilizuje i poczujemy się lepiej.

Oczyszczanie przez odżywanie
To najskuteczniejsza metoda oczyszczania organizmu. Przede wszystkim podczas detoksykacji należy dużo pić, aby wypłukiwać szkodliwe substancje. Głównie należy pić wodę oraz mieszanki ziołowe takie jak: łopian, fiołek, pokrzywa, karczoch, sok z czarnej rzepy. Mają one na celu odtrucie organizmu, łagodne przeczyszczenie oraz regenerację wątroby. Oczywiście oczyszczanie organizmu z toksyn wymaga zmian w odżywianiu, rezygnację z niezdrowej i tłustej żywności, spożywanie pokarmów poprawiających perystaltykę jelit a także metabolizm. Niektórzy polecają spożywanie probiotyków. Innym sposobem na oczyszczenie może być brak diety, czyli głodówka. Nie można w tym wypadku za mocno wydłużać tego procesu, aby nie spowodować zbyt poważnego uszczerbku na zdrowiu, na przykład zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu. Dodatkowo podczas detoksykacji warto wspomóc organizm środkami farmakologicznymi oczyszczającymi i wzmacniającymi wątrobę. 

Pozbywanie się toksyn z potem
Pocenie się jest bardzo korzystne dla organizmu. Aby skutecznie przyspieszyć ten proces możemy zastosować kilka sposobów, przede wszystkim są to: sauna, ruch oraz gorące kąpiele. Wysoka temperatura sprzyja rozszerzaniu się naczyń krwionośnych i wspomaga oczyszczanie organizmu. Dodatkowo w czasie kąpieli możemy usuwać z powierzchni skóry bakterie. Pamiętajmy też o stosowaniu do kąpieli naturalnej solanki, unikajmy mocno perfumowanych i bogatych w chemię produktów. Podczas kąpieli w solance pozbywamy się z organizmu produktów przemiany materii i wchłaniamy mikroelementy, które odżywiają nasz organizm, nie obciążając układu pokarmowego. Wielu składników wchłanianych przez skórę nie bylibyśmy w stanie dostarczyć organizmowi w codziennej diecie. Ostatnim elementem wspomagającym oczyszczanie organizmu z toksyn jest ruch, który sprzyja poceniu się i wydalaniu toksyn przez skórę. Najlepiej w tej kwestii sprawdzają się intensywne spacery, joga, gimnastyka, nordic walking. Detoks poprzez ruch to skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn.