Niezapomniane urodziny dla dziecka

By zorganizować niezapomniane urodziny dla dziecka, wymyśl ciekawe konkursy i zabawy oraz przygotuj bajkowy motyw przewodni imprezy.

Urodziny dla dziecka w wieku przedszkolnym to szczególny rodzaj imprezy, w którym obok wesołego towarzystwa liczą się także takie elementy, jak bajkowa dekoracja, fantazyjny poczęstunek oraz różnorodne gry i zabawy, które zainteresują uczestników zabawy.

Przygotowania do imprezy

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, organizując urodziny dla dziecka, jest przygotowanie zaproszeń dla uczestników zabawy. Można przyozdobić je według motywu przewodniego imprezy, czyli na przykład podobizną Królewny Śnieżki lub Robin Hooda. Zaproszenia warto dostarczyć osobiście – koledzy i koleżanki naszej pociechy poczują się ważni, a rodzice będą mogli omówić szczegóły urodzin – do której godziny potrwają, kto rozwiezie dzieci do domu po imprezie oraz jakie potrawy przygotować. Dzieci mogą być uczulone na niektóre składniki, warto więc zawczasu uniknąć przykrych niespodzianek. Urodziny dla dziecka można zorganizować w domu, w ogrodzie lub na przykład w restauracji. W lokalu ominą nas problemy z przygotowaniem jedzenia i dekoracji, ale dzieci będą się czuły mniej swobodnie niż w domu. Jeśli impreza odbędzie się w domu, przyozdób go motywem przewodnim. Jeśli jest to impreza dla dziewczynek, może być to Królewna Śnieżka, Pocahontas czy Kopciuszek. Chłopcy lubią za to dzielnych bohaterów – Robin Hooda, policjantów czy wojowników Ninja. W przypadku imprezy łączonej, motywem przewodnim może być na przykład baśń Czarownik z Krainy Oz. Obowiązkowe są oczywiście kolorowe balony i serpentyny. Udekoruj także jedzenie - fantazyjne torty w kształcie zamków czy samochodów zachwycą uczestników imprezy.

Gry i zabawy urodzinowe

Niezapomniane urodziny dla dziecka nie mogą się obejść bez konkursów i zabaw. Muszą one być ciekawe, aby dzieci się nie znudziły. Popularne zabawy to ciuciubabka oraz gra w chowanego. By je uatrakcyjnić, można wprowadzić własne zasady – na przykład dzieci chowają się parami. Inne wciągające zabawy wymagają od uczestników refleksu i koncentracji. Dzieci tańczą w rytm muzyki, a gdy ta przestaje grać, przez określony czas nie mogą się poruszyć. Osoba, której się to nie uda, wykonuje wyznaczone wcześniej zadanie albo oddaje fanta. Inny wariant polega na łączeniu się w grupy, na przykład dwu lub trzyosobowe- przegrywają dzieci, które nie dołącza do żadnej z grup. Można przygotować także własny scenariusz urodzin dla dziecka – jeśli jest to pirackie przyjęcie, zorganizuj zabawę w poszukiwanie skarbów, którymi będą ukryte w rożnych miejscach cukierki. W przerwie pomiędzy zabawami warto zorganizować poczęstunek lub podać deser, by dzieci miały siły do kolejnych konkursów.