Niezapomniane urodziny dla dziecka

Niezapomniane urodziny dla dziecka są wielkim wyzwaniem dla rodziców i powinny być zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach.

Urządzając urodziny dla dziecka należy dokładnie wszystko zaplanować tak, by dzieci nie były znudzone. Motyw przewodni przyjęcia zależy przede wszystkim od zainteresowań małego jubilata. Im bardziej zindywidualizowane przyjęcie, tym większa radość dziecka.

Motyw przewodni przyjęcia
W zależności od zainteresowań i wieku dziecka należy dostosować scenerię i dekorację przyjęcia. Warto na jeden dzień zamienić własny dom w pałac księżniczek lub stumilowy las. Takie z pozoru błahe rzeczy, jak serwetki, czy talerzyki, mogą zdziałać cuda i nadać przyjęciu wyjątkowego charakteru. Urodziny dla dziecka można również połączyć z balem przebierańców. Małe dziewczynki z pewnością będą zachwycone przyjęciem dla księżniczek, w czasie którego będą mogły przebrać się za królewny z bajki i włożyć koronę. Takie przebieranki dostarczą wiele radości każdemu maluchowi.

Odpowiednie menu
Bez wątpienia najważniejszym punktem urodzinowego menu jest tort. On również powinien współgrać z motywem przewodnim przyjęcia, a więc, jeśli urządzamy przyjęcie dla kilkuletniego chłopca, który uwielbia samochodziki niech tort również taki samochodzik przypomina. Oprócz tortu na przyjęcie urodzinowe dla dzieci trzeba przygotować takie jedzenie, aby smakowało ono nawet największym niejadkom. Nawet zwykłe kanapki będą miały odświętny charakter, gdy będą one kolorowe i zabawne. Również napoje powinny być barwne i samym swoim wyglądem zachęcać do wypicia. Dzieciom można podać niegazowane soki owocowe przystrojone świeżymi owocami lub małymi, kolorowymi parasolkami. Pamiętajmy, że im więcej kolorów na stole, tym jedzenie wyda się atrakcyjniejsze dla dzieci.

Przebieg przyjęcia
Każdy, kto organizuje urodziny dla dziecka samodzielnie, powinien przygotować się na sytuację, kiedy po pierwszych emocjach związanych z otwieraniem prezentów i dzieleniem tortu, dzieci zaczynają się nudzić. Jest to dobry moment, aby zachęcić malców do wspólnej zabawy. Mogą to być różnego rodzaju zabawy ruchowe, takie jak znane chyba każdemu tańczenie na kartce papieru, którą co chwila składa się na coraz mniejszą bądź zabawa w ciuciubabkę czy rozbijanie papierowej kuli - "piniaty" - wypełnionej słodyczami.

Gość specjalny
Urządzając urodziny dla dziecka można urozmaicić przyjęcie występem gościa specjalnego. W większych miastach można już bez większego problemu wynająć na godziny clowna, który będzie rozśmieszał małych gości, czy magika, który z pewnością zaprezentuje jakieś wyjątkowe, tajemnicze sztuczki. A może uda się zaprosić na urodziny ulubioną przez naszą pociechę postać z kreskówki? Wizyta gościa specjalnego z pewnością przysporzy wiele radości i sprawi, że te urodziny dla dziecka będą wyjątkowe i niepowtarzalne. Aby urodziny były niezapomnianym przeżyciem, warto włożyć w ich organizację odrobinę wysiłku. Uśmiech na twarzy naszej pociechy z pewnością zrekompensuje cały trud włożony w organizację urodzin dla dziecka, a miłe wspomnienia z tego dnia pozostaną w pamięci na długie miesiące, a może nawet i lata.