Odbiór wygranej w Lotto: porady

Sposób odbioru wygranej w Lotto zależy głównie od kwoty wygranej. Należy pamiętać gdzie i w jakim czasie można odebrać nagrodę przy zachowaniu pewnych zasad bezpieczeństwa.

Prawdopodobieństwo wygranej w Lotto nie jest zbyt duże, ale jednak wielu osobom udało się już wygrać znaczne sumy pieniędzy. Co zrobić, gdy staniemy się jednym z tych szczęśliwców? Jak bezpiecznie odebrać wygraną w Lotto?

Sprawdź ile wygrałeś
Odbiór wygranej w Lotto może nastąpić w dwojaki sposób. Kwotę poniżej 2000 złotych można odebrać w dowolnej kolekturze na terenie całego kraju, oczywiście za okazaniem ważnego kuponu. Warto wiedzieć, że kolektor wypłaca wygraną ze swojego utargu. Może więc zdarzyć się tak, że w danej kolekturze nie będzie wystarczających środków w kasie. W tym wypadku kolektor może zalecić przyjście o późniejszej porze, odesłać do innej kolektury bądź bezpośrednio do Oddziału. Sumy pieniężne powyżej 2000 złotych można wypłacać jedynie w Oddziałach Totalizatora Sportowego. Na terenie naszego kraju jest ich 17.
Należy więc sprawdzić jaką kwotą zostaliśmy nagrodzeni, by wybrać najlepszy sposób odbioru wygranej w Lotto.

Podatek
Wygrane do kwoty 2280 złotych są wolne od wszelkich opłat. Z kolei wyższe kwoty obarczone są zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10%. Podatek ten jest potrącany automatycznie, więc nie musimy martwić się żadnymi formalnościami.

Zasady odbioru wygranej w Lotto
Wszystkie wygrane są wypłacane tylko i wyłącznie za zwrotem kuponu. Jeżeli kupon się zgubił lub został zniszczony do tego stopnia, że nie można stwierdzić jego autentyczności, niestety, wygrana przepada. Odebrać wygraną w Lotto można już następnego dnia po losowaniu. Ostateczny termin odbioru wygranej to 60 dzień po losowaniu. Po tym terminie kupon staje się nieważny.

Sposoby wypłacenia wygranej
Wygraną w Lotto można odebrać na wiele sposobów. W kolekturze jest możliwość wypłaty danej sumy jedynie gotówką. Odział daje dużo więcej możliwości. Nie tylko możesz odebrać wygraną w Lotto w formie pieniężnej, ale też Totalizator Sportowy daje Ci możliwość wpłaty wygranej na podane konto/konta lub wypisanie czeku.
Na życzenie wygrywającego, Totalizator Sportowy może także wystawić imienne zaświadczenie, informujące o wygranej. W tym wypadku należy zabrać ze sobą dowód tożsamości.

Bezpieczeństwo przy odbiorze wygranej w kolekturze
2000 złotych może nie wydawać się wielką fortuną, jednak złodzieje często czyhają na nieostrożnych ludzi, odbierających wygrane w Lotto. Idąc do kolektury, należy zachować ostrożność. Najlepiej zabrać ze sobą jakąś zaufaną osobę, która dyskretnie będzie obserwowała otoczenie i w razie problemów natychmiast zareaguje. Po wypłacie pieniędzy najlepiej natychmiast udać się do banku i wpłacić je na konto. Nie należy rozmawiać o odbiorze wygranej w Lotto w miejscach publicznych. Mogą usłyszeć to osoby postronne.

Bezpieczeństwo przy odbiorze wygranej w Oddziale
Aby odebrać wygraną w Lotto w Oddziale Totalizatora Sportowego nie trzeba zachowywać większych środków ostrożności. Pieniądze są wpłacane od razu na podane konto bankowe. W przypadku dużych wygranych zaleca się jednak wpłacenie wygranej na kilka różnych kont. Dzięki temu w razie włamania nie utracimy wszystkich środków.

Nie szalejmy
Odbiór wygranej w Lotto nie czyni człowieka od razu bogaczem. Kupowanie luksusowego domu, drogiego samochodu czy różnych gadżetów nie sprawdza się na dłuższą metę. Te dobra są pasywami, które tylko zwiększają koszty naszego życia. Większość środków pieniężnych najlepiej wpłacić na lokaty, konta oszczędnościowe czy też przeznaczyć na zakup obligacji. Dzięki takiej inwestycji można żyć dostatnio, korzystając jedynie z dochodu pasywnego.