Odchudzanie dietą 1000 kcal

Rozsądne wybieranie produktów, ograniczenie ich kaloryczności oraz aktywność fizyczna to główne założenia odchudzającej diety 1000 kcal.

Odpowiednio dobrana dieta pomaga zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać zgrabną sylwetkę. Należy ją dobrać do wieku, wagi, wzrostu oraz wziąć pod uwagę wiele innych czynników. Dieta 1000 kcal jest dość dużym ograniczeniem, ale już po kilku dniach organizm zaczyna się przyzwyczajać do zmian i codziennie odchudzanie staje się łatwiejsze.

Główne założenia diety

Rozsądne odchudzanie zawsze wymaga pewnych wyrzeczeń, dużo silnej woli oraz pracy nad sobą. Dieta 1000 kcal to, jak sama nazwa wskazuje, ograniczenie wartości energetycznej przyjmowanych pokarmów do 1000 kalorii. Przy ustalaniu menu zawsze należy zwracać uwagę na to, ile dany produkt ma kalorii. Dieta, aby była bezpieczna i skuteczna, powinna być poparta aktywnością fizyczną, aby ciało było w dobrej formie. Pomoże to także uniknąć efektu jojo, czyli ponownego przybierania na wadze. Aby nie redukować tak drastycznie kaloryczności produktów, można przez pierwsze dwa tygodnie dostarczać organizmowi 1500 kalorii.

Dieta 1000 kcal nie dla każdego

Ten sposób odchudzania nie jest polecany dla każdego. Młodzież nie powinna się odchudzać, ograniczając drastycznie spożywanie pokarmów, ponieważ może to prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Osoby, które przyjmują dziennie do 2500 kalorii mogą zdecydować się na dietę 1000 kalorii, natomiast mężczyźni pracujący fizycznie lub ważący powyżej 85 kilogramów nie powinni się na nią decydować.

Odpowiednie menu w diecie tysiąca kalorii

Samo ograniczenie kaloryczności posiłków nie jest odpowiednim rozwiązaniem. Przede wszystkim należy się skupić na dostarczeniu organizmowi potrzebnych witamin, minerałów, białka i innych składników odżywczych. Nie warto jeść słodyczy, które zawierają "puste kalorie". Zamiast tego można zjeść kilka suszonych owoców. Należy zrezygnować z kalorycznych panierek, tłustych mięs i smażonych potraw. W odpowiednim menu powinny się znaleźć takie produkty jak chude, gotowane mięso, warzywa, niektóre owoce (niewskazane są banany i winogron), czy makaron razowy.

Porady dla diety niskokalorycznej

Dieta 1000 kcal powinna być poparta odpowiednim nawodnieniem. Należy dostarczać organizmowi minimum dwa litry płynów. Najodpowiedniejsza będzie niegazowana woda mineralna, pita regularnie, małymi łyczkami. Pół godziny przed każdym posiłkiem warto wypić szklankę wody i unikać słodkich napojów. Należy spożywać często (najlepiej pięć posiłków), ale niewiele. Posiłki przeżuwać powoli, biorąc do ust małe kęsy.

Z nami zarobisz łatwo i szybko