Oferty pracy za granicą: praca w Unii Europejskiej

Przed rozpoczęciem pracy w Unii Europejskiej należy zdobyć parę niezbędnych informacji.

Wraz z wejściem państwa polskiego do Unii Europejskiej, otworzyły się przed nami nowe możliwości. Wielu ludzi postanowiło poszukać pracy w krajach Unii. Prawdziwym "wabikiem" stały się zarobki, bowiem w krajach Unii - w Niemczech, Francji, Holandii czy w Wielkiej Brytanii zarobki przewyższają kilkakrotnie zarobki w Polsce.

 


  • Kto szuka pracy w Unii Europejskiej?
    Kiedyś wyjeżdżano za granicę głównie po to, aby "dorobić" lub zarobić na konkretny cel. Kobiety podejmowały prace takie jak opieka nad osobami starszymi, opieka nad dziećmi, sprzątanie lub pracowały w gastronomii. Mężczyźni znajdowali zatrudnienie głównie w firmach budowlanych, remontowych czy przewozowych. Dziś rynki zagraniczne zaczęły doceniać polskich fachowców. Za granicę wyjeżdżają lekarze, prawnicy, inżynierowie budowlani, ekonomiści, ludzie wykształceni, chcący lepiej zarabiać, rozwijać swoje możliwości, poszerzać horyzonty. Bardzo często praca w Unii Europejskiej jest podejmowana przez ludzi młodych, studentów, chcących odbyć staż w państwach Unii. Praca w Unii Europejskiej daje ogromne możliwości, nie tylko finansowe, ale także pozwala nauczyć się lub podszkolić znajomość języków obcych. 
  • Jakie zajęcie wybrać?
    Najlepiej szukać zajęcia odpowiedniego do poziomu naszych kwalifikacji. Jeżeli nie jesteśmy osobami wykształconymi w konkretnym kierunku, warto zastanowić się nad pracami takimi jak: opiekunka, pomoc domowa, możemy świadczyć usługi sprzątające. Warto pomyśleć także o zatrudnieniu w punktach gastronomicznych. Bardzo łatwo pracę znaleźć w budownictwie, transporcie i handlu. Studenci mogą odbywać zagraniczne praktyki i staże, dzięki którym zdobędą cenne doświadczenie zawodowe. Dużą popularnością cieszą się także prace sezonowe, wtedy najlepiej szukać pracy w rolnictwie- pomoc przy zbiorze warzyw i owoców może okazać się bardzo dochodowym przedsięwzięciem. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to praca fizyczna, której nie może podjąć każdy; osoba taka powinna być w doskonałej kondycji zdrowotnej. 
  • O czym należy pamiętać
    Jeżeli chcemy podjąć pracę w Unii Europejskiej, musimy pamiętać o zdrowym rozsądku. Najlepiej szukać zatrudnienia za granicą poprzez sprawdzone biura pracy czy agencje zatrudnienia. Zawsze dokładnie sprawdźmy wszystkie informacje, poinformujmy naszą rodzinę gdzie dokładnie będziemy pracować, zadbajmy o to, aby znali oni nasz dokładny adres, utrzymujmy stały kontakt. Wystrzegajmy się przed szukaniem pracy w Unii Europejskiej "na własną rękę". Podjęcie pracy za granicą powinno być decyzja przemyślaną pod każdym względem, abyśmy uniknęli kłopotów, rozczarowań i problemów.