Okulary ajurwedyjskie – opis i działanie

Ostre widzenie to marzenie wielu osób z różnym wadami wzroku, dzięki okularom ajurwedyjskim i odpowiednim ćwiczeniom i cierpliwości to marzenie może się spełnić.

Coraz więcej osób na świecie cierpi na różnego rodzaju wady wzroku. Tryb życia, jaki prowadzi większość ludzi - spędzanie wielu godzin przed telewizorem i komputerem, brak ruchu na świeżym powietrzu, a co za tym idzie brak naturalnego światła powodują, że wszelkiego rodzaju wady pojawiają się u coraz to młodszych osób. Mało znanym jeszcze, ale bardzo skutecznym narzędziem walki o przywrócenie dobrego widzenia są okulary ajurwedyjskie.

Okulary ajurwedyjskie - co to takiego?

Kiedy pojawiają się pierwsze problemy ze wzrokiem, współczesny człowiek udaje się do okulisty. Jeżeli stwierdzi on wadę, okulary stają się na wiele lat, a czasem na całe życie nieodłącznym atrybutem chorego. W ten sposób traci on tak naprawdę możliwość usprawnienia swoich oczu, bowiem od chwili kiedy zostają one schowane za okularami, tracą naturalną ruchliwość, co sprawia, że wada się tylko przyspiesza. Tymczasem dobre widzenie można przywrócić wykorzystując do tego celu, całkowicie odmienne od tradycyjnych, okulary ajurwdeyjskie i odpowiednie ćwiczenia oczu. Okulary ajurwedyjskie wyglądają podobnie, jak zwykłe okulary, ale zamiast soczewek mają czarne, płaskie, nieprzezroczyste przysłony z odpowiedniej wielkości i odpowiednio rozmieszczonymi otworkami. Brak soczewek sprawia, że są one odpowiednie dla każdego rodzaju wady. W początkowej fazie patrzenie przez otworki nie jest łatwe, ale jak udowodnili specjaliści z Katedry i Kliniki Chorób Oczu w Warszawie bardzo wyostrza widzenie.

Jak używać okularów ajurwedyjskich

Okulary ajurwedyjskie pojawiły się w Polsce 90 lat temu. Przywędrowały tu z Indii. Mogą być stosowane codziennie. Początkowo należy je nosić krótko i stopniowo wydłużać czas ich użytkowania, najlepiej do 2 - 3 godzin bez przerwy. Można w nich pracować przy komputerze, oglądać telewizję i wykonywać wszystkie normalne czynności. Ważne, aby w czasie używania okularów dostarczyć oczom odpowiedniej ilości światła. Pamiętać należy, że nie wolno w nich prowadzić pojazdów ani wykonywać żadnych prac z użyciem maszyn. Ważne, aby podczas noszenia okularów często mrugać. Podczas czytania w okularach ajurwedyjskich należy robić krótkie przerwy i mrugać patrząc w dal. Dzięki swojej budowie okulary ajurwedyjskie korygują wady, co wyostrza widzenie. Po ich zdjęciu jeszcze przez jakiś czas widzi się ostro. Dzięki zastosowaniu odpowiednich ćwiczeń ten okres stopniowo się wydłuża i prowadzi do całkowitej poprawy wzroku. Co ważne nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych do stosowania tych okularów.