Organizacja imprezy na świeżym powietrzu – o czym należy pamiętać

Organizacja imprezy na świeżym powietrzu nie musi być trudna, jeżeli zadbamy o dobre miejsce, przygotujemy jedzenie i napoje dla gości oraz sworzymy przyjemny klimat dzięki odpowiedniej muzyce.

Miejsce
Organizacja imprezy na świeżym powietrzu wymaga wyboru odpowiedniego miejsca. Najlepszy do tego jest ogródek czy działka z altaną. Wtedy, nawet gdy pogoda jest niepewna możemy zagwarantować gościom, że nie zmokną. Bardziej odosobnione miejsce pozwala nam także urządzić swobodniejsze zabawy z głośną muzyką bez obaw o zażalenia ze strony sąsiadów. Zabawę z przyjaciółmi można urządzić także wynajmując w ośrodku wypoczynkowym domki letniskowe. Wieczorem można urządzić imprezę przy grillu, a goście nie będą musieli wracać w nocy do domów. Organizacja imprezy na świeżym powietrzu może się udać także na własnym podwórku, jednak lepiej, aby było to raczej ciche spotkanie w kameralnym gronie. Wybierając miejsce warto zwrócić uwagę, czy w pobliżu nie ma lasu lub jeziora - w takich miejscach możemy spodziewać się plagi owadów, dlatego powinniśmy przygotować specjalne świece, preparaty i spraye przeciw insektom.

Jedzenie
Organizacja imprezy na świeżym powietrzu to doskonała okazja do wystawienia grilla lub rozpalenia ogniska. Wcześniej trzeba przygotować węgiel drzewny lub szyszki na opał i upewnić się, że w danym miejscu możemy rozpalać ogień. Tradycyjnie na grillu przygotowuje się kiełbaski, grzanki, karkówkę i szaszłyki. Jeśli mamy czas i ochotę możemy zadbać również o bardziej wyrafinowane potrawy, jednak na świeżym powietrzu nawet najprostsze rzeczy smakują wyśmienicie. Gdy na imprezę zaproszone są osoby, które nie jadają mięsa, koniecznie należy pamiętać o jarskich daniach - mogą to być pieczone ziemniaczki czy inne warzywa z grilla. Kiedy pogoda nie sprzyja lub naprawdę nie mamy ochoty na dania zaawansowane kulinarnie, możemy zaserwować gościom gotowe przekąski typu sałatki, chipsy, fast foody i paluszki, jednak na ogół lepszym rozwiązaniem jest zabawa przy grillu lub ognisku - wprowadza to dużo przyjemniejszy wakacyjny klimat.

Napoje
Warto zatroszczyć się nie tylko o kolorowe napoje gazowane, ale także o gorącą kawę lub herbatę, jeśli zabawa ma się przeciągnąć do późna. Jeżeli planujemy zaserwować alkohol, upewnijmy się, że nie będą go piły osoby nieletnie - jeśli są zaproszone, najlepiej w ogóle zrezygnować z napojów wyskokowych. Nie zachęcajmy też do żadnych toastów osób, które przyjechały samochodem, nawet, jeśli planują powrót dopiero rankiem następnego dnia. Jeżeli chcemy podać coś specjalnego, możemy zachwycić gości przygotowując barwne, oryginalne i ładnie podane drinki.

Muzyka
Jej głośność powinna być dostosowana do warunków. Jeżeli organizujemy imprezę w pobliżu innych domów, nie przesadzajmy z decybelami. Gdy możemy pozwolić sobie na pełną swobodę warto z kolei zadbać o dobry sprzęt wzmacniający. Przygotujmy wcześniej składankę przebojów w gatunkach lubianych przez zaproszonych gości. Dobrze, aby znalazło się w niej kilka dobrych utworów do tańca. Organizacja imprezy na świeżym powietrzu to także doskonała okazja, aby swoje talenty zaprezentowały muzykalne osoby. Słuchanie na żywo gry na gitarze czy innym instrumencie to sposób na urozmaicenie spotkania.