Organizacja małego ślubu – pomysły

Pokazy sztucznych ogni, występy grup żonglujących kulami ognia, iluzjoniści, czy też grupy taneczne urozmaicą organizację małego ślubu.

Dzień zaślubin powinien być niezapomniany i wyjątkowy. Jednak bardzo często organizacja małego ślubu spędza sen z powiek narzeczonym. Pojawiają się wątpliwości, czy wesele będzie udane, czy goście będą dobrze się bawić w małym gronie i co zrobić, aby nie poszli zbyt szybko do domu. Często pojawiają się również wątpliwości, czy jest sens w ogóle organizować przyjęcie weselne. Mała liczba gości nie powinna odstraszać przed organizacją ślubu, gdyż przyjęcie można tak zaaranżować, aby wszyscy bawili się do białego rana.

Kameralny ślub w kościele
Zapraszając niewielką liczbę gości warto zastanowić się nad miejscem zaślubin. O ile narzeczeni biorący ślub cywilny nie mają problemu z wielkością sali w Urzędzie Stanu Cywilnego, o tyle przy ślubie kościelnym należy znaleźć odpowiednią świątynię. Powinna ona być mała, aby uniknąć wrażenia pustej przestrzeni podczas nabożeństwa. Atmosfera w mniejszej świątyni podczas ceremonii będzie bardziej kameralna i przytulna.

Przyjęcie weselne

  • Przy wyborze sali weselnej, również warto wybrać tę o mniejszej powierzchni. Już na początku imprezy trzeba zadbać, aby goście lepiej się poczuli w swoim towarzystwie na przykład poprzez przedstawienie ich przez młodą parę, czy też zorganizowanie na początku wspólnej zabawy, która będzie miała za zadanie rozluźnić atmosferę. W tym zakresie warto podpytać orkiestrę, które zabawy są najlepsze.
  • Małe wesele można zorganizować na wzór dużego wesela z zespołem muzycznym i zabawą do białego rana, jednak nie jest to wymóg konieczny. Młodzi coraz częściej decydują się na organizację skromnego przyjęcia z odtwarzaną muzyką oraz dwoma głównymi posiłkami – obiadem oraz późniejszą kolacją. Tego typu imprezy są szczególnie popularne, gdy średnia wieku gości jest dość wysoka, a stan zdrowia uniemożliwia długotrwałe tańce.
  • Kolejnym pomysłem na organizację małego ślubu w okresie letnim jest impreza na świeżym powietrzu lub pod namiotami. Kontakt z naturą oraz mniej oficjalny charakter imprezy sprzyja lepszej integracji gości, którzy często widzą się po raz pierwszy w życiu. Podczas przyjęcia na powietrzu również można wynająć zespół muzyczny, bądź profesjonalnego wodzireja, który będzie odtwarzał muzykę.

Dodatkowe atrakcje
Aby goście nie nudzili się podczas małego wesela należy zorganizować dodatkowe atrakcje, gdyż wspólne zabawy integracyjne mogą okazać się niewystarczające. Osoby organizujące małe śluby coraz częściej wykorzystują różnego rodzaju pokazy podczas wesel. Mogą to być na przykład pokazy sztucznych ogni, występy grup żonglujących kulami ognia, iluzjonistów, czy też grupy tanecznej. Oprócz atrakcji typowo pokazowych można zafundować gościom dodatkowe atrakcje kulinarne w postaci pieczonego indyka, czy pstrąga. Ponadto, aby goście czuli się tego dnia wyjątkowo, można zafundować im małe upominki, które będą miały przypominać o tym - tak ważnym dla młodej pary - dniu. Nowożeńcy powinni również pamiętać, że goście będą lepiej się bawić, jeżeli sami wykażą nimi zainteresowanie. Warto tego wieczora zatańczyć z każdym gościem, czy też chwilkę usiąść i porozmawiać. Dzięki temu nikt nie poczuje się pominięty i będzie lepiej wspominał imprezę.