Organizacja urodzin dla dziecka - porady

Organizacja urodzin dziecka jest nie lada wyzwaniem. Trzeba zadbać o rozrywkę, dobór odpowiedniego menu i miejsca na urządzenie przyjęcia.

Organizacja urodzin dla dziecka nie należy do łatwych. Jest to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica, który musi uzbroić się w cierpliwość i wykazać kreatywnością. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju książki o tej tematyce oraz Internet. Ale trzeba pamiętać, że oprócz porad zaczerpniętych z różnych źródeł należy kierować się również znajomością swojego dziecka.

 

  • Gry i zabawy
    Jednym z elementów organizacji urodzin dla dziecka jest wymyślenie programu gier i zabaw. W zależności od tego, w jakim wieku znajduje się nasze dziecko, takie zabawy należy dostosować do jego potrzeb. Zazwyczaj najłatwiej skupić się na tych grach i zabawach, które dziecko lubi najbardziej. Nie mniej jednak, można wprowadzić różnego rodzaju konkursy, wyścigi czy gry zespołowe, które zintegrują gości i dostarczą radości. Nie wolno zapominać, że dziecko jest w tym dniu najważniejsze. Dla niego powinny być przygotowane jakieś specjalne stanowiska. Pozwólmy mu na przykład sędziować, czy wybierać zabawę, na którą ma ochotę. 
  • Menu z przysmakami
    Organizacja urodzin dla dziecka to również odpowiednio dobrane menu dla solenizanta i jego gości. Urodziny są świętem radosnym, zwłaszcza urodziny dziecka. W tym dniu nie powinno zabraknąć słodkości i jasnych, żywych kolorów. "Gwoździem programu" jest oczywiście tort ze świeczkami. Ale co z innymi smakołykami? Dzieci nie są w tej kwestii wybredne. Ważne, żeby było słodko. Świetnym pomysłem są ciastka, babeczki, lody, cukierki. Kolorowe napoje, lemoniada, sok. Dzieci bywają niezdarne, więc zamiast porcelanowych talerzy i szklanek warto użyć kolorowych plastikowych talerzyków i plastikowych kubeczków. Jest to praktyczne i może zaoszczędzić czas na sprzątanie. 
  • Fastfood to nie rozwiązanie
    Wielu rodziców zastanawia się, jakie jest najlepsze miejsce na organizację urodzin dla dziecka. Wielu rodziców rezygnuje z wyprawiania urodzin w domu i zabiera swoje pociechy do restauracji z fast-foodem. Nie jest to jednak dobry pomysł. Czasem lepiej zaprosić kilku najlepszych przyjaciół dziecka i urządzić urodziny w domu. Jest to gwarancją tego, że wiemy, co dziecko je. Nie jest skazane na fast-foody, które tylko szkodzą jego zdrowiu. A zdrowie jest najlepszym prezentem, jaki możemy dziecku zapewnić. Urodziny mogą być kameralne, ale dziecko będzie szczęśliwe, że w tym ważnym dniu towarzyszą mu najbliższe osoby.