Oryginalne opakowanie na prezent- wskazówki

Tkaniny, szkło lub drewno to materiały, które mogą pomóc nam w stworzeniu oryginalnego opakowania na prezent powodując przy tym radość u naszych bliskich.

Urodziny, imieniny, rocznice - kupujemy naszym bliskim prezenty z różnych okazji. Zwykle kupujemy ozdobny papier, wstążki i kokardki, by sprawić przyjemność wizualną formą podarunku. Jest także dużo sposobów na stworzenie oryginalnego opakowania na prezent. Możemy użyć do tego celu wielu materiałów i technik, które mogą być wykorzystane na różne sposoby. Te poniżej mogą być inspiracją, a także pomocą w kreacji ciekawej oprawy naszego podarunku.

Materiał jako oryginalne opakowanie na prezent
Odpowiedni materiał może wspaniale ozdobić nasz podarunek. Użyty w formie woreczka przewiązanego ozdobnym sznurkiem sprawia, że nasz prezent wygląda na bardziej szykowny i ekskluzywny. Jedwabne, bawełniane i aksamitne tkaniny są dostępne wszędzie. Możemy także wszyć w nie kolorowe koraliki, piórka bądź po prostu ozdobić kolorowymi sznureczkami, których różnorodność znajdziemy w sklepach, także tych internetowych. Nasz prezent będzie wyglądał specyficznie i oryginalnie powodując radość u osoby bliskiej. Oczywiście wszystko jest zależne od wielkości prezentu. Ten sposób jest wskazany przy tych drobniejszych, takich jak biżuteria.

Wariacje na szkle
Do szklanych pojemników możemy włożyć tworzywa miękkie. Ozdobienie tego typu oryginalnego opakowania na prezent nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu jednak efekt może być niepowtarzalny. Na szkle możemy namalować farbami ciekawe wzory lub obrazki, czy też wyciąć je z papieru i przykleić. Jeśli zechcemy użyć farb, najlepszym wyborem będą te stworzone specjalnie do malowania na szkle. Mamy do wyboru transparentne i kryjące. Obydwa rodzaje dają odmienny efekt, więc zanim przystąpimy do działania powinniśmy określić, co dokładnie chcemy osiągnąć. Farby transparentne pozwalają stworzyć pracę przypominającą witraż na szkle (warto zaopatrzyć się przy tym w relief, czyli farbę akrylową sprzedawaną w specjalnej tubce zakończonej plastikową końcówką, dzięki której wykonujemy cienkie kontury naszego dzieła, po czym wypełniamy je farbą). Wykańczając, możemy użyć kolorowych włóczek i sznureczków.

Magia drewna
Drewniane pudełeczka, schowki, sakiewki, które są do nabycia w sklepach, mogą stać się najbardziej praktycznym i stylowym opakowaniem na prezent. Zwłaszcza gdy zostaną ozdobione przez nas ręcznie. Możemy użyć do tego celu farb większości rodzajów. Najlepiej też po zakończeniu dzieła pokryć go lakierem do drewna. Zależnie od spodziewanego efektu, mamy do wyboru te matowe lub lśniące. Są one dostępne w sklepach z artykułami budowlanymi. Jest też możliwość obklejenia drewna papierem, ale efekt może być różny, często nawet tandetny, tak więc trzeba uważać. Jednak od oprawy najważniejsze jest to, że poświęciliśmy swój cenny czas, by przygotować samodzielnie oryginalne opakowanie na prezent. Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech na twarzach naszych bliskich. Właśnie dlatego warto się postarać i włożyć w to odrobinę chęci i trudu.