Oxybrazja - efekt nowej skóry

Tlen, sól fizjologiczna, woda zastosowane w zabiegu oxybrazji wystarczą, aby sprawić, by skóra była zdrowsza, piękniejsza i młodsza.

Oxybrazja, jedna z najnowocześniejszych obecnie metody oczyszczania i odmładzania skóry jest mało skomplikowanym zabiegiem przynoszącym bardzo widoczne i szybkie efekty. Jest to zabieg nieinwazyjny, dlatego nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jedyną jego wadą wydaje się to, iż po zabiegu przez około dwa tygodnie należy unikać silnej ekspozycji na słońce.

Działanie oxybrazji

Zabieg przynosi natychmiastowe i zaskakująco dobre efekty. Można go wykonywać jednorazowo, na przykład przed ważnym wydarzeniem lub w kilku seriach dla utrwalenia efektów na długi czas. Jest to zabieg bezdotykowy. Polega na rozpylaniu tlenu i roztworu soli fizjologicznej przez specjalne dysze z odległości 0,5 do 1 centymetra. Trwa od 30 do 60 minut. Odbywa się to pod ciśnieniem, co powoduje zwiększenie skuteczności. Cząsteczki soli mają działanie abrazyjne czyli ścierne. Złuszczają i usuwają martwy, zrogowaciały naskórek. Tlen odżywia i regeneruje skórę. Dodatkowo do oxybrazji wykorzystywana jest woda, która stwarza odpowiednie środowisko do działania tlenu i soli i powoduje uczucie chłodzenia. Dzięki temu zabieg staje się bezbolesny i bardzo delikatny, co sprawia, że mogą go zastosować nawet osoby z problemami naczynkowymi.

Komu zaleca się oxybrazję

Zabieg oxybrazji można przeprowadzić dla każdego rodzaju skóry. Poza osobami z opryszczką czy jakimikolwiek ostrymi stanami zapalnymi może ją stosować każdy. W zależności od rodzaju skóry i oczekiwanych efektów stosuje się oxybrazję z określoną częstotliwością. Szczególnie polecana jest dla osób ze skórą łojotokową, tłustą i trądzikową. Taka skóra jest gruba, dlatego przy pierwszym zabiegu najważniejszy jest efekt złuszczenia, oczyszczenia. Następne zabiegi mają na celu zwężenie porów, oczyszczenie ujść gruczołów łojowych i zniwelowanie zaskórników. Odpowiednia liczba zabiegów - zaleca się 1 zabieg raz w tygodniu - niweluje blizny potrądzikowe i doskonale ujednolica i wygładza skórę. Innym spektakularnym efektem zastosowania oxybrazji jest usuwanie wszelkiego rodzaju zmarszczek, od tak zwanych kurzych łapek do głębokich zmarszczek u osób starszych i wszelkiego rodzaju przebarwień oraz efektów fotostarzenia się skóry. Tlen i sól fizjologiczna pobudzają komórki skóry, dotleniają je i odżywiają. Dla delikatnej skóry i skóry z problemami naczynkowymi jeden zabieg raz na dwa tygodnie w zupełności wystarczy.