Ozdoby choinkowe: kupić czy zrobić samemu?

Bez względu na to, czy ozdoby choinkowe kupimy, czy wykonamy sami, bożonarodzeniowe drzewko musi być barwne, świecące i jedyne w swoim rodzaju.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejszy czas w roku. Czas spędzony z rodziną, otoczony śniegiem, kolędami i zapachem pierników. Takim najbardziej widocznym symbolem świąt Bożego Narodzenia, który w sklepach czy centrach handlowych jako pierwszy zapowiada nadchodzące Święta, nawet na miesiąc przed Gwiazdką, jest Bożonarodzeniowe Drzewko ubrane w przeróżne ozdoby choinkowe. Sklepy prześcigają się w tym, który ma największą i najpiękniejszą choinkę. Ale nie tylko sklepy starają się, by ich drzewko zachwycało wszystkich dookoła, lecz również zwykli ludzie dokładają starań, by drzewko w zaciszu ich domowego ogniska poruszało serca gości, którzy w okresie Świąt nawiedzą ich dom.

Ozdoby choinkowe ze sklepu
Doczekaliśmy się czasów, kiedy w sklepach półki aż uginają się od towaru. Dotyczy to tak samo artykułów spożywczych, przemysłowych jak i tych sezonowych, jakimi są ozdoby choinkowe. Gdyby nie ceny tych ozdób, które z roku na rok niestety rosną i niejednokrotnie przerastają faktyczną wartość takiej ozdoby, to można by każdego roku inaczej ubrać swoje drzewko, a i tak nie zdążyłoby się wykorzystać wszystkich tych ozdób, tak dużo ich teraz jest dostępnych. Są tradycyjne szklane posypane brokatem bombki w kolorach począwszy od białego, przez żółty, czerwony po czarny i granatowy, w kształcie gwiazdy, anioła czy choinki. Są bombki plastikowe, bezpieczniejsze, gdy w domu są małe dzieci. Są łańcuchy długie i krótkie, grube i cieniutkie, pięknie połyskujące od światełek na choince. Coraz częściej spotyka się też ozdoby z drewna, ręcznie malowane, które nadają choince wyjątkowego uroku. Właściwie każdy, kto chce przystroić swoje drzewko, by w święta było piękną ozdobą domu, bez problemu znajdzie coś ciekawego wśród obecnie dostępnych ozdób choinkowych.

Ozdoby choinkowe zrobione własnoręcznie
Gdyby przeprowadzić ankietę i zapytać ludzi, czy w dzieciństwie robili ozdoby choinkowe, to trudno uwierzyć, by ktoś odpowiedział, że nie. I ta tradycja w wielu domach jest nadal kontynuowana. Zwłaszcza w tych rodzinach, gdzie są małe dzieci, bo właśnie te najchętniej chcą wykonywać zabawki na choinkę, by pokazać, czego nauczyły się w szkole lub przedszkolu. I robią najbardziej popularny łańcuch z kolorowych krążków wyciętych z papieru, czasami tak długi, że kilka razy oplata choinkę. Robią też papierowe aniołki, mikołaje z wydmuszek i błyszczące gwiazdy z papieru. Albo z pomocą rodziców dzieci mogą wykonać pierniki pomalowane lukrem lub przeróżnego kształtu i koloru figurki z masy solnej i zawiesić je na choince. Jeśli drzewko ubrane jest w ozdoby choinkowe ze sklepu, to własnoręcznie można wykonać kokardki z kolorowej tasiemki i zaczepić nad bombkami.
Tak naprawdę ile rodzin, tyle pomysłów, a każda choinka, czy to ustrojona w szklane bombki czy papierowy łańcuch, stanowić będzie najpiękniejszą ozdobę każdego domu.