Ozdoby choinkowe - okazja do zabawy z najbliższą rodziną!

Wspólne z dziećmi wykonywanie ozdób choinkowych jest dobrym sposobem na miłe i pożyteczne spędzenie z nimi czasu.

Okres świąteczny w niemal każdym domu, to czas radości, spotkań, miłych rozmów z bliskimi, zabawy i spacerów. Warto w tym czasie pamiętać zwłaszcza o dzieciach, które nierzadko wówczas są zostawione same sobie, aby i one miały udział w przygotowaniach do Świąt. Wiele radości może sprawić im, na przykład wykonywanie ozdób choinkowych.

Nieśmiertelne łańcuchy choinkowe

Dzieci od najmłodszych już lat chętnie malują, rysują i wycinają w papierze. Warto wykorzystać ich talent i zamiłowanie do takich zabaw i zorganizować wspólne wykonywanie ozdób choinkowych. Sprawi to dzieciom ogromną frajdę, a i rodzice sporo zyskają, spędzając wspólnie ze swoimi pociechami trochę czasu, między sprzątaniem a gotowaniem świątecznych potraw. Najbardziej popularną ozdobą na choinkę jest papierowy łańcuch. Starsze dzieci z pewnością wiedzą ze szkoły, jak go samodzielnie wykonać. Młodszym - rodzice mogą wyciąć kolorowe paski i pokazać maluchom, jak mają je sklejać, by utworzyły jedną całość. Na choince pięknie się prezentują również łańcuchy z prażonej kukurydzy. Wykonanie ich jest bardzo łatwe. Wystarczy, że rodzice uprażą kukurydzę, a gdy ta wystygnie, dzieci mogą ją nakładać na nawleczoną na igłę bardzo długą nitkę. Kukurydzę można zastąpić, na przykład gwiazdkami origami lub kuleczkami ze styropianu, przy których wycięciu jest również potrzebna pomoc rodzica.

Ręcznie wykonane bombki

Oprócz łańcuchów, na choince nie może również zabraknąć bombek. Dzieci mogą je wykonać ze wspomnianych już gwiazdek origami, ale tym razem każdą gwiazdkę należy zawiesić na oddzielnej nitce. Łatwym sposobem na wykonanie ozdoby będzie wycięcie z bloku technicznego choinki lub anioła, pomalowanie ich i zawieszenie na nitce. Starsze dzieci mogą wykonać głowy Mikołaja z wydmuszek, przyklejając do nich brodę z waty i czerwoną czapkę z papieru. Blasku choince dodadzą gwiazdy z grubszego papieru oklejone przez dzieci folią aluminiową. Więcej pracy jest, na przykład przy wykonywaniu zabawek na choinkę z masy solnej. Ale za to efekty są niesamowite, ponieważ ozdoby te mogą mieć przeróżny kształt i kolor. Podobnie jest z piernikami. Najpierw można zatrudnić dzieci przy wycinaniu w cieście kształtów foremkami, potem mama je upiecze, a gdy wystygną dzieci mogą malować je lukrem i ozdabiać kolorowymi cukierkami. Oprócz tego, że dzieci i rodzice będę się świetnie bawić przy wykonywaniu ozdób choinkowych, to choinka przystrojona w ręcznie wykonane zabawki będzie piękna i jedyna w swoim rodzaju.