Palma Dżamira i inne sztuczne wyspy Dubaju

Najdroższe hotele i nieziemskie widoki to tylko początek niezapomniamnych doznań na Palma Dżamira

Przedstawiamy Państwu nadzwyczajne i najwięsze na świecie sztuczne wyspy palmowe. Na kompleks trzech wysp składa się Palma Dżamira, Dżabal Ali oraz Dira.Wyspy usypywane były od 2001 roku do 2009 roku na dnie szelfu u wybrzeży. Te stworzone ludzkimi rękoma cuda, znalazły swoje miejsce na terytorium Dubaju. Swymi pokaźnymi rozmiarami powiększyły liczbę kilometrów brzegu o 520 kilometrów!

Palma Dżamira to prawdziwy smaczek dla najbogatszych

Wszystkie trzy wyspy mają kształt palmy, lecz każda z nich wyróżnia się czymś znakomitym. Dżabal Ali jest wyspą stworzoną do wypoczynku i dla rozrywki, natomiast Diira jest największa ze wszystkich.Jednak najznamienitsza i zarazem określana mianem najbardziej ekskluzywnej jest Palma Dżamira. To właśnie ona stanowi swoisty raj dla turystów. Mnóstwo tu luksusowych hoteli i mieszkań, sklepów o najwyższych standartach i wszystkich najbogatszych gwiazd znanych z czerwonych dywanów. Sama Palma Dżamira ma aż 75 kilometrów linii brzegowej. Na bajecznych liściach palmy, które składają się na kształt wyspy znajdują się domki letniskowe samych znakomitości. Między innymi pomieszkuje tam wybitny piłkarz David Beckham. Wystarczy zaledwie samolot pełen pieniędzy i polecam swobodny lot do Dubaju, by zamieszkac przez kilka tygodni w prywatnym domku na sztucznej, ekskluzywnej wyspie i zrobić trochę luksusowych zakupów za kieszonkowe.

Nie zapominajmy, że Palma Dżamira to częśc cudownego Dubaju

Co oznacza dla spragnionego turysty fakt, że Palma Dżamira należy do Dubaju i stanowi jego linię brzegową. A tyle, że Dubaj zachwyca polskich i nie tylko polskich turystów. Kiedy zwiedzimy już sztuczne wyspy, wybierzmy się na rejsy łodzią lub gdy nie brak nam odwagi na lot balonem, który napełni nasze oczy balsamem cudownych widoków. Krajobraz jest tutaj niezmiemski. Po dłuższej chwili w chmurach pora zejśc na ziemię albo trochę schowac się pod wodą, bowiem to wymarzone miejsce do nurkowania. A! I ciekawostka, bo nawet narciarze znajdą tu swój mały raj, gdyż znajduje się tutaj jedyny w tej części świata całoroczny stok narciarski. A i tyle wrażeń to jeszcze nie koniec doznań w pięknym Dubaju. Po kąpielach podwodnych i lotach między chmurami czas zobaczy wreszcie miasto. Niestety nie znajdziemy tutaj zabytkowych miejsc i niezmiemskich riun, ponieważ Dubaj to bardzo młode, acz jak potwierdza Palma Dżamira -bardzo bogate miasto. Otóż w mieście czekają na nas potężne skupiska drapaczy chmur, z których największe wrażenie robi ten najwyższy na świecie- Burdż Chalofa, liczący sobie 828 metrów!