Paski wybielające zęby - działanie i użycie

Efekt śnieżnobiałych zębów można uzyskać szybko i łatwo dzięki działaniu pasków wybielających zęby.

Nieodzownym atrybutem dobrego wizerunku jest obecnie, niezaprzeczalnie, piękny i zdrowy uśmiech. Nie wystarczy jednak, aby zęby były tylko proste i wyleczone – muszą być również śnieżnobiałe. Szybko i w niedrogi sposób można uzyskać taki efekt stosując nowoczesne paski wybielające zęby.

 

 

  • Działanie pasków wybielających zęby

Ogromnym plusem działania pasków wybielających jest przede wszystkim szybki efekt. Zęby bowiem stają się bielsze już po siedmiu dniach ich naklejania. Co ważne, są bezpieczne dla szkliwa, nie niszczą go ani nie osłabiają, dzięki naniesionemu na ich powierzchni specjalnemu żelowi (nadtlenek wodoru), który wybiela przebarwienia, do których nie ma dostępu pasta wybielająca. Żel utrzymuje się na zębach znacznie dłużej niż pasta, z tego też względu działanie pasków wybielających jest bardziej efektywne. Za pomocą pasków można wybielić zęby zdrowe, wyleczone. Nie da się uzyskać głębszej bieli martwych zębów, czy też wypełnień, koronek czy mostów. Przed zastosowaniem pasków wybielających należy również wykluczyć nadwrażliwość zębów oraz odsłonięte szyjki zębowe. Szybkość działania pasków wybielających zależy od stężenia zastosowanego żelu. Sześcioprocentowy nadtlenek wodoru wybiela zęby w czasie około dwóch tygodni, dziesięcioprocentowy zaś w czasie nawet o połowę krótszym. W celu uzyskania efektu śnieżnej bieli zębów, kurację należy co pewien czas ponawiać.

 

  • Sposób użycia pasków wybielających zęby

Paski wybielające zęby można zakupić w aptece i stosować samodzielnie w warunkach domowych. Przed zastosowaniem należy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Paski najczęściej nakłada się na zęby górne i dolne dwa razy dziennie na pół godziny. Przy nakładaniu należy pamiętać o dokładnym i równym dociśnięciu pasków do zębów, dzięki temu żel znajdujący się na paskach równomiernie je okryje. To sprawi, że zęby będą wybielone precyzyjnie i równo. Jest to nieskomplikowana czynność i nikomu nie powinna sprawić większych problemów. Jeśli jednak pojawia się obawa nieporadzenia sobie z precyzyjnym naklejaniem pasków, można poprosić o wykonanie kuracji swojego dentystę. Wykonując jednak zabieg w domu, oszczędzamy przede wszystkim czas. Naklejone na zęby paski uniemożliwiają jedzenie oraz picie, dlatego w czasie zabiegu wybielającego należy powstrzymać się od spożywania pokarmów oraz napojów. Substancje pokarmowe mogłyby się przyczynić do odklejania pasków, co mogłoby doprowadzić do nierównomiernego wybielenia zębów.