Peeling z octu jabłkowego - na pomoc szorstkiej skórze

W walce z suchą i szorstką skórą doskonale sprawdza się naturalny peeling z octu jabłkowego o złuszczających właściwościach, który można wykonać w domu.

Przy pielęgnacji skóry często zapomina się o zbawiennym działaniu naturalnych składników. Korzystając z najnowszych nowinek kosmetycznych często okazuje się, że skóra reaguje nie tak jak powinna. Warto wówczas sięgnąć po sposoby naszych babć. Jedną z nich jest peeling z octu jabłkowego, który można wykonać w domowych pieleszach. Jego cena jest zdecydowanie niższa niż najnowsze wynalazki z drogerii, a skóra po jego użyciu odpłaci się pięknym i zdrowym wyglądem.

Właściwości peelingu z octu jabłkowego

Dla zachowania gładkiej skóry zaleca się stosowanie peelingu przynajmniej raz w tygodniu. Co zrobić jeżeli dostępne w sklepach produkty podrażniają lub uczulają? Wykorzystać zawartość spiżarni! Ocet jabłkowy ma wspaniałe właściwości nie tylko jako dodatek do dań. Sprawdza się również w kosmetyce. Peeling z octu jabłkowego będzie idealny dla suchej i szorstkiej skóry. Ocet jabłkowy zawiera witaminę E, która jest zbawienna dla skóry pomagając jej zachować młody wygląd. Wg dermatologów ocet jabłkowy ma również działanie antyalergiczne, więc zadba także o pielęgnację wrażliwej skóry. Poprawia ukrwienie, przez co pobudza jej naturalne czynności. Posiada kwaśny odczyn pH, identyczny z odczynem skóry, dlatego doskonale przygotuje ją na przyjęcie odżywczych właściwości kremów lub balsamów. Dzięki użyciu peelingu z octu jabłkowego skóra będzie świeża, gładka i jędrna. Jego złuszczające właściwości sprawdzą się zwłaszcza w walce z szorstkimi kolanami, łokciami i stopami.

Jak wykonać peeling w domu?

Wykonanie peelingu z octu jabłkowego w domu jest niezwykle proste. Wystarczy przygotować szklaną lub porcelanową miseczkę, w której należy wymieszać po pół filiżanki octu jabłkowego, soli morskiej (najlepiej gruboziarnistej) oraz drobno zmielonych migdałów. Do tego dodać 3 łyżki świeżo wyciśniętego soku z jabłek oraz olejki eteryczne: 2 krople rozmarynowego, 3 krople grejpfrutowego oraz 1 kroplę cytrynowego. Po wymieszaniu wszystkich składników kolej oczywiście na zastosowanie peelingu. Na uprzednio zwilżone pod prysznicem ciało należy nałożyć kosmetyk i poczynając od stóp masować je okrężnymi ruchami. Taki sposób doskonale poprawi ukrwienie skóry. W celu uzyskania delikatniejszego efektu można do peelingu z octu jabłkowego dodać trochę miodu. Po takim zabiegu złuszczającym wystarczy nasmarować ciało odżywczym balsamem, którego składniki lepiej wnikną w skórę. Peeling z octu jabłkowego można przechowywać w lodówce w zamkniętym pojemniczku przez około miesiąc. Regularnie stosowany pozwoli zapomnieć o szorstkiej skórze.