Piękno Lazurowego Wybrzeża - Nicea

Położona na Lazurowym Wybrzeżu Nicea jest jednym z najładniejszych i najchętniej odwiedzanych ośrodków turystycznych we Francji.

Nicea założona została w V wieku p. n. e. Jest ważnym miastem regionu Prowansja-Alpy- Lazurowe Wybrzeże, położonego w departamencie Alpy Nadmorskie. Nicea to także znany ośrodek turystyczny , nie tylko ze względu na atrakcyjne położenie na Lazurowym Wybrzeżu. To miasto z bogatą ofertą kulturalną, operą, licznymi muzeami oraz zabytkami. Turysta szukający rozrywki, także ją tu znajdzie – w klubach, barach czy kasynach

Perła Lazurowego Wybrzeża
Rzeka Paillon dzieli miasto na dwie części – po obu brzegach spacerują turyści i mieszkańcy, promenady oraz wiszące ogrody robią wrażenie. Podobnie jak dzielnica Vieille Ville – turyści często właśnie od niej rozpoczynają zwiedzanie miasta. Obok hoteli, sklepów i restauracji uwagę zwraca targ rybny i piękne, zabytkowe domy. Jednym z najważniejszych miejsc w Nicei jest zbudowana w 1822 roku przez Brytyjczyków Promenade des Anglais. Tu znajduje się charakterystyczny Hotel Negresco. Warto zobaczyć także ruiny rzymskich budowli – łaźni i amfiteatru, położone w dzielnicy Cimiez. Nicea znana jest także ze słynnego karnawału Carnaval de Nice. Miasto jest nadmorskim kurortem, jednak ma także wiele innych atrakcji. Oprócz zabytków i muzeów są to kasyna, kluby, kawiarnie, opera, kina, regaty czy zawody sportowe. Dlatego Nicea jest tak często odwiedzana przez turystów.

Miasto Muzeów
Nicea znana jest na świecie z licznych muzeów. Jednym z najbardziej znanych jest Musee Massena. Jego siedziba znajduje się w dziewiętnastowiecznej willi – zbiory przedstawiające lokalną historię - między innymi zabytkowe dzieła malarskie, wybory złotnicze, rzeźby, monety czy meble. Warto odwiedzić także Musée national Marc Chagall, gdzie znajdują się liczne dzieła słynnego malarza. Niceę w przeszłości odwiedzało wielu wybitnych malarzy, dlatego nie dziwi Musée des Beaux-Arts, czyli Muzeum Sztuk Pięknych. Można podziwiać tu dzieła Moneta, Degasa, Verneta, Roberta czy Renoira. W pochodzącej z siedemnastego wieku Villa des Arenes swoją siedzibę ma Musee Matisee. Jest ono poświęcone twórczości Henri Matisse’ a uznawanego za jednego z najlepszych malarzy na świecie. Są tu miedzy innymi obrazy " Martwa natura z książką" , "Widok z okna" czy kompozycja „ Kwiaty i owoce”. Warto odwiedzić Niceę - turyści nie mają prawa narzekać w tym mieście na nudę.