Planowanie podróży objazdowej po Indiach

Setki tysięcy kilometrów kwadratowych zamieszkanych przez ludzi, dla których pielęgnowanie kultury jest dobrem nadrzędnym wymagają zaplanowania podróży objazdowej po Indiach.

Indie to kolebka odrębnej cywilizacji dalekowschodniej. Dla wielu nieodkryte, tajemnicze, a dla tych, którzy je poznali - wielka miłość. Istniejące od kilku tysięcy lat państwo, którego struktura była inspirowana życiem i działalnością Sumerów, rozwijało się prężnie w dolinie rzeki Indus. Obecnie Indie mają do zaoferowania znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. Najlepszym sposobem na zobaczenie jak największej liczby elementów starożytnego dziedzictwa pierwszych Hindusów jest podróż samochodowa.

 • Od czego zacząć?
  Najlepszym sposobem na przedostanie się do jak najbardziej strategicznego punktu Indii jest podróż samolotem. Na chwilę obecną najlepszą opcją jest przelot z Warszawy do Helsinek, a stamtąd bezpośrednio do stolicy Indii - Delhi. Po stolicy najlepiej poruszać się środkami publicznego transportu, a na dłuższe wycieczki najlepiej wybrać się samochodem.
 • Jesteśmy na miejscu
  Zwiedzanie należy zacząć od tego, co najbliżej, zatem od stolicy Indii - Delhi, a dokładnie od starej części miasta. Skupić należy się na pewno na miejscach najistotniejszych dla kultury indyjskiej. W naszym programie powinny znaleźć się najważniejsze placówki kultu religijnego, czyli meczet Jama Masjid. Dla lepszego rozeznania w życiu codziennym mieszkańców Delhi warto zobaczyć Chandni Chowk - najbardziej zatłoczony rynek w mieście. Poza tym na terenie stolicy Indii, oczywiście istnieje jeszcze mrowie innych pięknych, ważnych zabytków.
 • Poza miastem
  Mandawa to bardzo charakterystyczne miejsce na planie objazdowej podróży po Indiach. Zobaczyć można tam mnóstwo zabytkowych rezydencji - haveli. Po 170 kilometrach podróży na zachód dotrzeć można do Bikaneru - kolebki indyjskiej klasyki. Potężne mury otaczające szesnastowieczny Fort Junagarh, a także Narodowe Centrum Hodowli Wielbłądów, gdzie zobaczyć można aż 500 gatunków tych zwierząt. "Złote Miasto" to przydomek miejscowości Jaisalmer, do której nie zawitać byłoby grzechem. Zakosztować można tam nie tylko przejażdżki na wielbłądzie po piaskach pustyni. Kolejne 195 kilometrów dzieli Jaisalmer od Jodhpur - "Niebieskiego Miasta", gdzie ma się sposobność obejrzeć Fort Mehrangarh zbudowany na 120-metrowej skale.
 • Symbol Indii
  Niekwestionowanym królem zabytków kultury indyjskiej na naszej trasie jest monumentalny grobowiec w mieście Agra - Taj Mahal. To jeden z Siedmiu Cudów Świata, a zaskoczyć może swoim przepychem, bogactwem formy i - przede wszystkim - rozmiarami.