Płukanki piwne - sposób na lśniące włosy!

Płukanki piwne są specyfikami stosowanymi już od wielu pokoleń, a ich głównym założeniem jest przywracanie włosom ich naturalnego blasku.

Płukanki piwne stosowane były już przed kilkudziesięcioma laty. Są to zabiegi o tyle korzystne, iż wiążą się z niskimi kosztami ich wykonania. Dodatkowo płukanka taka, przygotowywana jest tylko z naturalnych składników, co stanowi niewątpliwą jej zaletę. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać efekt, lśniących i błyszczących włosów, na których paniom, tak bardzo zależy. Warto również wspomnieć o tym, iż piwo posiada właściwości regenerujące oraz odżywcze.

Sposoby przygotowania płukanki piwnej

Istnieje kilka metod stosowania płukanki piwnej. Najpopularniejsza jest metoda wcierania nierozcieńczonego piwa we włosy. Najlepsze rezultaty osiąga się stosując piwo ciemne, choć jego jasne odmiany także pozwalają osiągnąć zamierzony efekt. Płukankę najlepiej jest stosować wieczorem. Dla wzmocnienia efektu, po wtarciu we włosy piwa, można nałożyć na głowę ręcznik. Włosy powinny nim być szczelnie otulone. Należy go nosić przez około piętnaście minut, po czym konieczne jest umycie włosów. Trzeba pamiętać o tym, iż piwo ma bardzo silny zapach, co wiąże się z koniecznością dokładnego spłukania z włosów tegoż specyfiku. Istnieje metoda, która zaleca, aby po spłukaniu pierwszej partii płukanki, która powinna wynosić około trzy czwarte szklanki piwa, jej pozostałą część wetrzeć dokładnie we włosy. Tak mała ilość powinna w stosunkowo krótkim czasie utracić swój zapach, lecz efekt, jaki pozostanie na włosach, nadal będzie się utrzymywał. Nieco inny przepis zaleca, aby dwie szklanki piwa wymieszać z jedną szklanką wody. Pozostałe etapy postępowania, są takie same, jak w przypadku pierwszego przepisu.

Właściwości płukanki piwnej

Dzięki regularnemu stosowaniu płukanek piwnych włosy odzyskują swój naturalny blask i połysk. Udowodnioną tezą jest twierdzenie, iż specyfik ten pomaga odbudowywać strukturę włosa od jego nasady poczynając. Dodatkowo, piwo zawiera składniki odżywcze, które pielęgnują włosy i dostarczają im składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Płukanki piwne powinny stosować przede wszystkim te panie, które regularnie korzystają z prostownicy. Powoduje ona bowiem, iż włosy stają się przesuszone i tracą blask. Zaleca się także stosowanie owych płukanek na dzień przed udziałem w jakiejś szczególnej uroczystości, na której wygląd będzie odgrywał istotną rolę. Piwne płukanki zgodnie z zaleceniami można stosować nie częściej niż raz w tygodniu.