Podróże motocyklem po Europie: najpiękniejsze trasy

U szczytów Alp i na wybrzeżu Morza Śródziemnego znaleźć można najpiękniejsze trasy odpowiednie, dzięki którym podróże motocyklem po Europie będą niezapomnianym przeżyciem.

Pęd powietrza, wiatr we włosach oraz fantastyczne widoki rozciągające się wzdłuż naszej trasy to czynniki fascynujące każdego pasjonata turystyki motocyklowej. Najwspanialsze podróże motocyklem po Europie czekają nas między innymi w Alpach i nad Morzem Śródziemnym.

 

 

Wyjątkowa podróż przez wszystkie strefy klimatyczne

  • Wybudowana w 1935 roku w środkowej Austrii trasa Grossglockner Hochalpenstrasse ma długość 48 km i umożliwia fascynującą podróż z Salzburga do Tyrolu, przecinając malowniczy Park Narodowy Wysokie Taury. Przejazd nią jest płatny, ale wrażenia które na nas czekają oraz niesamowita górska sceneria warte są wydania 18 euro. Pokonując kolejne kilometry drogi podróżnik znajduje się w różnych strefach klimatycznych i wegetacyjnych - początkowa sceneria to zielone łąki, pastwiska i lasy, które stopniowo, wraz ze wzrostem wysokości ustępują miejsca górskim halom, potężnym skałom i urwiskom oraz krainie wiecznego śniegu. Punktem kulminacyjnym wyprawy jest dotarcie do stóp najwyższego szczytu Austrii - Grossglocknera (3798 m n.p.m), gdzie podziwiać można również największy lodowiec kraju - Pasterze.
  • Druga niesamowita alpejska droga prowadzi na przełęcz Passo dello Stelvio (2757 m n.p.m), która znajduje się w północnych Włoszech przy granicy ze Szwajcarią. Jest to najwyższa przejezdna przełęcz w Alpach Wschodnich. Do pokonania mamy około 95 km po kilkudziesięciu ostrych 180-stopniowych serpentynach, a na szczycie wzniesienia czeka na nas restauracja, parking oraz przepiękna alpejska panorama.

Raj na ziemi - malownicze góry, cudowne plaże, gorące słońce oraz lazurowe morze

  • Kolejne wspaniałe propozycje na podróże motocyklem po Europie to wybrzeże Morza Śródziemnego. Najbardziej popularna i widowiskowa trasa w Chorwacji to "Jadranska Magistrala", która prowadzi wzdłuż Adriatyku z Rijeki do Dubrownika i dalej do Czarnogóry (długość całej trasy to ponad 500 km). Podróżując tą trasą rozkoszujemy się przepięknymi widokami na lazurowe morze, dzikie plaże, górskie urwiska oraz liczne wyspy i zatoki. Po drodze warto zatrzymać się także w zabytkowych miastach takich jak Split, Zadar, Trogir czy Dubrownik.
  • Równie interesująca i wspaniała trasa znajduje się w zachodniej częśći Włoch w pobliżu Neapolu i przebiega przez wybrzeże Amalfi. Droga wije się przez około 70 km niezliczonymi zakrętami na półkach skalnych wśród potężnych gór, a w dole podziwiać możemy piękne zatoczki i malownicze wioski i miasteczka, których zabudowa wciśnięta jest w górskie krajobrazy.