Podwójna randka - dobre pomysły

Podwójna randka może być dla świeżo upieczonych lub cieszących się długim stażem par świetnym sposobem na poznanie się lepiej i spędzenie czasu w inny niż zwykle sposób.

W każdym związku przychodzi moment, gdy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest nieizolowanie się pary od reszty świata. Podwójna randka jest dobrym sposobem na wspólną zabawę, a przy okazji podtrzymywanie przyjaźni. W świeżo upieczonej relacji jest to dobra okazja, by zobaczyć partnera w innej sytuacji niż romantyczne chwile sam na sam. Podczas pierwszych randek, wyjście w grupie ułatwia poznawanie się i pozwala podzielić stres spowodowany rozmyślaniami, czy randka się uda, na więcej osób. Wybierzmy aktywności, które pozwolą wszystkim swobodnie rozmawiać – sensem spotkania z inną parą jest cieszenie się nawzajem swoim towarzystwem, zrezygnujmy więc z kina czy teatru.

  • Współzawodnictwo
    Rywalizacja z innym stwarza parze świetną okazję do współpracy, a dzięki temu jest dobrym sposobem na umacnianie więzi w związku. Szukając pomysłu na podwójną randkę, warto rozważyć grę zespołową, na przykład kręgle, bilard, piłkarzyki. Jeśli planujemy czas w domu, możemy wybrać grę zręcznościową, jak Twister lub planszową i podzielić się na dwie walczące ze sobą drużyny. Ciekawym doświadczeniem może być gra, która wymaga posługiwania się hasłami, gestami, rysunkami, taka jak kalambury czy popularne planszowe Tabu. Taka zabawa wymaga od partnerów dobrego porozumienia i jest swoistym treningiem czytania sobie w myślach. Dodatkową atrakcją może być nagroda dla zwycięzców, przygotowana przez przegraną parę.
  • Czas na świeżym powietrzu
    Dobrym pomysłem na podwójną randkę są wszelkie zajęcia wymagające ruchu, wybierzmy się więc na rolki lub łyżwy (w zależności od pory roku) czy imprezę taneczną. Aktywność fizyczna pobudza wydzielanie endorfin, które są hormonami szczęścia i wprawią wszystkich w świetny nastrój, pomagając się zrelaksować i wypocząć w miłym towarzystwie. Jeśli mamy taką możliwość, rozważmy wybranie się do parku rozrywki – zabawa na kolejkach górskich przynosi więcej radości, gdy jesteśmy w większej grupie, pozwoli nam też poczuć się o kilka lat młodszymi. Szukający raczej relaksu, niż mocnych wrażeń, mogą wybrać się po prostu na spacer po parku. Niech w tej miłej scenerii obie pary robią sobie nawzajem sesje zdjęciowe. To nietypowa zabawa, a przy tym daje okazję do pozowania do wspólnego zdjęcia z partnerem, co nie jest możliwe na randce tylko we dwoje.
  • Spotkanie w domu
    Randka nie musi wiązać się z wyjściem, wystarczy dobry plan na wieczór, by móc miło wspominać spotkanie w domowym zaciszu. Umówmy się na wspólne przygotowywanie kolacji. Jeśli chcemy tą czynność urozmaicić, stwórzmy sobie wyzwanie: każda para musi wspólnie ugotować coś ze składników, które wybiera dla nich druga drużyna. Na deser zróbmy kolejne zawody: niech każdy przygotuje deser lodowy – możemy zrobić je sami lub użyć lodów z kubka oraz bakalii i owoców. W odpowiednim towarzystwie nawet pozornie zwyczajny wieczór przy winie i smacznym jedzeniu może być wyjątkowy i ciekawy. Cały sekret polega na tym, by szukając pomysłu na podwójną randkę wziąć pod uwagę zainteresowania i osobowości wszystkich jej uczestników.