Podwójny podbródek - jak się go pozbyć?

Z podwójnym podbródkiem można próbować poradzić sobie samemu albo zwrócić się po fachową pomoc kosmetyczki lub lekarza.

Podwójny podbródek to powszechny problem. Winę za jego powstanie ponoszą przede wszystkim geny, ale nie tylko. Nadmierne opalanie, zaniedbania w dziedzinie ćwiczeń fizycznych, wady postawy i złe ułożenie podczas snu, też mają istotny wpływ na kształt i sprężystość mięśni odpowiedzialnych za powstanie tego mało atrakcyjnego zjawiska.

Domowe metody zwalczenia problemu
Istotną rolę w korygowaniu kształtu podbródka odegrać mogą ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za jego wygląd. Należy powtarzać samogłoski a, e, o, u, i, y, szeroko otwierając usta. Dobrym sposobem jest też odchylanie głowy do tyłu i staranie się wytrzymać w takiej pozycji jak najdłużej. Wszelkiego rodzaju masaże tej części ciała ręką czy szorstką rękawicą, przeznaczoną do mycia ciała, również wywierają korzystny wpływ na opisywany problem. Kolejną metodą jest wyciągnięcie języka jak najdalej i unoszenie jego końcówki do góry, napinając przy tym mięśnie szyi. Istotne jest również to, by zwrócić uwagę na postawę - nie wciskać głowy w ramiona i się nie garbić. Starać się chodzić z głową podniesioną wysoko do góry. Spać na twardym jaśku lub wałku. Skóra pozbawiona odpowiedniego nawilżenia wiotczeje, szybciej się starzeje, czego konsekwencją może być powstanie problemu podwójnego podbródka. Kompresy ziołowe, kremy nawilżające, ściągające i pielęgnujące zapobiegają powstaniu tego zjawiska. Należy dbać o odpowiednie nawodnienie skóry i uważać żeby nie przesadzić z ekspozycją na promienie słoneczne.

Sposoby dla leniwych
Gabinety kosmetyczne oferują szeroki wachlarz zabiegów niwelujących kłopotliwy problem podwójnego podbródka. Są one zróżnicowane cenowo. Face Lift jest masażem stymulującym odpowiednie partie mięśni, działającym również ujędrniająco. Inną metodą jest endermologia – specjalny przyrząd wyposażony w ruchome rolki masuje fałd skórny, który ma zostać wyrównany. By było widać efekty zabieg należy powtórzyć parokrotnie. Można wybrać również termoplastykę mięśni twarzy, której skuteczność bazuje na działaniu fal radiowych. Medycyna estetyczna posługuje się sprawdzonymi sposobami na zwalczanie opornego problemu podwójnego podbródka. Lipoliza jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w tkanki substancji rozkładającej zalegający tam tłuszcz. Metoda jest skuteczna i trwała, dodatkowo, co jest jej dużym atutem, jest bezbolesna. Efekty widać już po miesiącu od iniekcji. Wystarczą jeden maksymalnie dwa zastrzyki, aby osiągnąć poprawę wyglądu szyi i podbródka.