Polecamy zwisające kwiaty balkonowe!

Najbardziej efektowną ozdobą tarasu są zwisające kwiaty balkonowe, ponieważ rośliny te wypuszczają długie, gęsto ukwiecone łodygi z kolorowymi kwiatami.

Balkon czasami może zastąpić cały ogród. Można bowiem na nim hodować z powodzeniem zioła czy nawet większe krzewy. Jednakże najczęściej ustawia się tam zwisające kwiaty balkonowe, które są okazałe oraz obficie kwitnące, a przez to stanowią pachnącą i przyjemną dla oka ozdobę całego tarasu.

Surfinia jako najpopularniejsza balkonowa roślina zwisająca

Surfinia to najczęściej spotykany zwisający kwiat balkonowy. Należy do grupy odmian petunii ogrodowej i jest rośliną, której pędy mogą być wyjątkowo długie. Surfinie są bardzo gęsto obsypane kwieciem, co sprawia, że balkon wygląda szczególnie atrakcyjnie. Najlepsze jest połączenie kilku kolorów kwitnących surfiń na tarasie. Roślina ta powinna być umieszczana na słonecznym balkonie, należy zadbać, by nie przebywała długo na deszczu oraz koniecznie trzeba surfinie obficie i często podlewać. W sklepach ogrodniczych można znaleźć wiele akcesoriów pomocnych w hodowli tych kwiatów. Przede wszystkim, by cieszyć się długo i obficie kwitnącą surfinią, warto zakupić specjalną odżywkę. Najczęściej nawóz występuje w formie płynu, którego porcję rozcieńcza się z wodą i podlewa kwiat. Zaleca się sadzić te rośliny w ziemi specjalnie przygotowanej dla surfiń - jest również dostępna w sklepach z artykułami ogrodniczymi i stanowi najpopularniejszy przykład zwisających kwiatów balkonowych.

Balkon ukwiecony pelargoniami i fuksjami zwisającymi

Kolejnymi efektownymi zwisającymi kwiatami balkonowymi są fuksje i pelargonie. Pierwsze z nich występują w bardzo wielu odmianach, najczęściej jednak spotykane są te o barwie kwiatów pomarańczowej, fioletowej, białej i czerwonej. Kształty kwiatostanów fuksji zwisającej są bardzo ciekawe i fantazyjne, a przez to niezwykle ozdobne. Latem należy ustawiać je w półcieniu, a wiosną w pełnym słońcu, dbając, by nie dopuścić do przemarznięcia rośliny, gdyż nie jest ona zbyt odporna na mróz. Pelargonie bluszczolistne to kolejny piękny zwisający kwiat balkonowy. Jest rośliną idealna na balkon, gdyż jej niektóre odmiany mogą wypuszczać ukwiecone pędy nawet o długości 3 metrów. Jest to kwiat, który nie wymaga szczególnych warunków do hodowli - jest bardzo łatwy w uprawie, nie szkodzi mu nawet okresowe przesuszenie gleby. Roślinie należy zapewnić jedynie dużo przestrzeni oraz światła. Łatwo znosi suche powietrze oraz upały. Najlepiej sadzić pelargonie w ziemi torfowej bądź gliniastej. Nie należy zaś zraszać rośliny, gdyż może to powodować jej gnicie. Zapewnienie takich warunków roślinie sprawi, że pelargonia będzie wydawała wiele kwiatów i idealnie ozdabiała balkonowe balustrady.