Pomysły na piknik - tradycyjne i niezwykłe

Kreatywne pomysły na piknik – pikniki aktywne, tematyczne czy przebierane – urozmaicą rodzinne wypady za miasto.

Każdy z nas pamięta bycie zabieranym na wiosenne pikniki. Pierwsze słoneczne dni w większości rodzin łączą się z wyjazdami na łono natury i spędzeniem beztrosko czasu w gronie rodzinnym. Automatycznie też nasza wyobraźnia generuje obraz kocyka w kratkę i koszyka wypełnionego domowym jedzeniem. Niewątpliwie jest to dobra tradycja, jednak czasem nie zaszkodzi dodać odrobiny fantazji i odkryć nowe pomysły na piknik.

Pikniki dla aktywnych
Jednym z ciekawych pomysłów na piknik jest spędzenie go w aktywny sposób. Obecnie jest wiele dziedzin sportu umożliwiających zaangażowanie się całej rodziny. Zorganizowanie wyprawy rowerowej i zwiedzenie ciekawych miejsc w okolicy na pewno będzie ciekawą odmianą – w końcu w wirze codziennych zajęć rzadko mamy okazję odwiedzić lasy i jeziora, które na pewno znajdują się w niedużej odległości od miasta, w którym mieszkacie. Inną opcją aktywnego wypoczynku jest tradycyjna wycieczka piesza – wiadomo jednak, że dzieci szybko się nudzą i idea spacerowania bez konkretnego celu może ich zniechęcić – warto obmyślić plan, według którego będziecie spacerować, może to być narysowanie mapy, lub wcześniej zaplanowane poszukiwanie skarbów, którego zwieńczeniem będzie przygotowany piknik. Przy takich urozmaiceniach dzieci na pewno nie zniechęcą się do wspólnego wędrowania. Domowo przyrządzone jedzenie dodatkowo doda im sił oraz zachęci do dalszych spacerów.

Nowe oblicze tradycji
Z kolei rodzice, którzy preferują standardowe pikniki, również nie są skazani na monotonię. Tradycyjny piknik można urozmaicić na wiele sposobów – zaczynając od wybrania nieznanego miejsca, przyrządzenia ciekawych przysmaków, jak kolorowe kanapeczki czy ciasteczka, po – przeznaczone dla rodziców z większą fantazją – pikniki tematyczne, gdzie rodzina wspólnie przygotowuje jego oprawę. Jeśli wyobraźnia na to pozwoli można nawet przygotować piknik przebierany, na przykład w tematyce bajek 'Alicja w krainie czarów' bądź 'Śpiąca królewna' – zapewniający dwa razy więcej zabawy – dzień wcześniej rodzina musi przygotować stroje i dodatki do nich.
Nie jest powiedziane, że piknik musi być całkowicie tradycyjny – to jak będzie wyglądał zależy tylko i wyłącznie od fantazji członków rodziny i tego, na ile są w stanie popuścić wodze wyobraźni. Pomysłów na piknik może być nieskończenie wiele – każda rodzina znajdzie coś dla siebie.