Pomysły na świąteczne dekorowanie domu na Boże Narodzenie

Świąteczne dekorowanie domu odmieni nastrój naszego wnętrza, wystarczy wykorzystać iglaste gałązki, kolorowe wstążki, girlandy i światełka.

Jednym z milszych akcentów bożonarodzeniowych przygotowań jest świąteczne dekorowanie domu. To właśnie ozdoby wpływają na atmosferę naszego wnętrza, ocieplają je i tworzą niepowtarzalny klimat. Wystarczy odrobina kreatywności i zaangażowania, a nasz dom przemieni się w świąteczną krainę.

 

Świąteczne dekoracje we wnętrzu

 

Święta to czas rodzinnych spotkań przy stole, zatem zadbajmy o jego przystrojenie. Charakter stołu całkowicie możemy odmienić obrusem i serwetkami z motywami świątecznymi. Postawmy też elegancką zastawę oraz świece z bożonarodzeniowymi motywami, nadające pomieszczeniu odświętnego nastroju. Krzesła natomiast możemy ozdobić wstążkami lub iglastymi gałązkami, możemy również nałożyć pokrowce, na przykład w kolorze czerwonym. Nie zapominajmy o choince, która jest nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia. Wybierzmy ozdoby zbliżone kolorystycznie do wystroju całego pomieszczenia, aby zachować harmonię. Pod choinką możemy poustawiać kartony, zawinięte w ozdobny papier pakunkowy. Przy świątecznym dekorowaniu domu, wykorzystajmy własną inwencję, możemy sami przygotować ozdoby na choinkę, wieszając na niej chociażby upieczone własnoręcznie pierniki lub suszone pomarańcze. Pomarańcze, z dodatkiem laski cynamonu możemy wykorzystać również do stworzenia stroików świątecznych. Nie tylko pięknie wyglądają, ale też ocieplają wnętrze swoim aromatycznym zapachem. Nastrój pomieszczenia zmienią również świece zapachowe, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Jeżeli posiadamy kominek, ozdóbmy go girlandami z pachnących gałązek świerkowych, owiniętych koralikowymi łańcuchami.

 

Zadbajmy o udekorowanie wejścia

 

Świąteczne dekorowanie domu to nie tylko przystrojenie naszego wnętrza. Pozwólmy naszym gościom poczuć wyjątkową atmosferę już na wejściu. Połóżmy zatem przed drzwiami wycieraczkę z motywem bałwanka lub choinki, na drzwiach zawieśmy świąteczny wianek, przystrojony czerwonymi kokardami. Szybko zmienimy charakter poręczy schodów i balkonów, owijając je sztuczną girlandą lub niewielkimi światełkami. Diodami możemy oświetlić również przydomowe drzewka, przy drzwiach natomiast możemy ustawić świąteczne latarnie. Jeżeli chcemy całkowicie oświetlić nasz ogród, zaopatrzmy się też w oświetlone sanie z reniferami i Świętym Mikołajem. Warto pamiętać, że najbezpieczniejszym oświetleniem do zastosowania na zewnątrz są specjalne węże świetlne z diodami LED-owymi. Są bowiem wytrzymałe i odporne na zimowe warunki pogodowe. Okna również powinny witać naszych gości, do ich ozdoby wykorzystajmy tak zwany sztuczny śnieg w sprayu oraz szablony z motywami świątecznymi. Na parapetach postawmy poinsecję, kwiat znany również pod nazwą gwiazda betlejemska. Możemy też zawiesić kolorowe bombki na ozdobnych wstążkach oraz elegancko upiąć zasłony. W przedpokoju natomiast możemy umocować na szerokiej wstążce kartki świąteczne, a lustro przyozdobić iglastymi gałązkami lub świątecznym łańcuchem.