Pomysły na świetny babski wieczór

Upiększające rytuały, wyjście do SPA, dobry film i kolorowe drinki to doskonały przepis na udany babski wieczór.

Każda kobieta lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółkami, dlatego też babski wieczór może być doskonałą okazją do spotkań. Można go zorganizować na wiele sposobów - w domu lub w lokalu. Taka noc zawsze będzie udana, jeśli będzie się przebywać w gronie lubianych osób.

 

 

  • Noc urody

Jednym z doskonałych pomysłów na babski wieczór jest zorganizowanie domowego SPA. Jeśli zaproszone kobiety lubią taką formę spędzania czasu, z pewnością będą zachwycone. Zwłaszcza, jeśli wieczór będzie odpowiednio przygotowany. Warto poprosić koleżanki, aby przyniosły ze sobą ulubione kosmetyki - w ten sposób kobiety będą mogły się nimi wymieniać, komentować i oczywiście malować. Największą frajdę może sprawić malowanie paznokci - im bardziej nietypowo, tym lepiej! Ponadto osoba, która organizuje wieczór tylko dla kobiet, może przygotować maseczki upiększające z domowych składników (najlepiej nawilżającą, matującą, odświeżającą, ponieważ pasują do większości typów skóry). Każda z koleżanek wybierze maseczkę odpowiednią dla siebie. Jeśli przyjaciółki dysponują większą sumą pieniędzy, można zaplanować niezapomniany wieczór w prawdziwym SPA. Profesjonalne kosmetyczki zadbają o urodę, a koleżanki będą miały okazję porozmawiać i odprężyć się. Zazwyczaj podczas zabiegów podawane jest wino i zdrowe owoce. Koszt takiej przyjemności wynosi od 300 złotych za osobę.

 

  • Klasyka gatunku

Zorganizowanie klasycznego babskiego wieczoru - z pysznym jedzeniem i dobrym winem lub oryginalnymi drinkami także wymaga kilku przygotowań. Warto wysłać zaproszenia (lub poinformować osobiście) na imprezę dużo wcześniej i poprosić o potwierdzenie. Menu nie powinno być zbyt skomplikowane - najlepiej przygotować finger food, czyli potrawy, które nie wymagają użycia sztućców. Są to zazwyczaj koreczki, warzywa faszerowane, mini szaszłyki czy owoce na patyku w czekoladzie. Ponadto doskonałym pomysłem jest przygotowanie pysznych, kolorowych drinków, na przykład "sex on the beach" , "sunrise" czy "cosmopolitan". Warto przygotować także bezalkoholowe napoje, równie pomysłowe i efektowne. Może być to na przykład soki bananowy i porzeczkowy z plasterkiem pomarańczy, które tworzą barwnego drinka.

 

  • Moc atrakcji

Aby babski wieczór był ciekawszy, można wypożyczyć kilka dobrych filmów różnego gatunku, na przykład horror, komedię romantyczną i thriller. Jeśli jest taka możliwość, dobrym pomysłem jest zorganizowanie karaoke. Potrzebny będzie jedynie komputer z głośnikami i ewentualnie - mikrofonem. Inny pomysł to dobrze znana zabawa w "pytanie czy wyzwanie", jednak powinno się ją inicjować tylko wtedy, gdy grono przyjaciółek jest sobie bardzo bliskie. Gra polega na losowaniu osoby, która wybiera pytanie lub wyzwanie. Jeśli wybierze pytanie, musi odpowiedzieć na nie zgodnie z prawdą. Jeśli natomiast wybierze wyzwanie, koleżanki powierzają jej zazwyczaj zabawne zadanie - na przykład zaczepienie kogoś na ulicy czy zatańczenie w miejscu publicznym. Po tak rozpoczętym wieczorze, zawsze można udać się do klubu tanecznego. Jeśli takie wyjście jest brane pod uwagę, warto zorganizować babski wieczór w sobotę, kiedy odbywają się najlepsze imprezy.