Pomysły na sylwestrowe drinki

Drinki sylwestrowe przygotować można zarówno na bazie szampana lub wina musującego, jak i wykorzystując inne alkohole – ich skład zależy jedynie od naszych upodobań i wyobraźni.

Karnawał to okres radości, zabaw i zimowych szaleństw. Zapowiada go ostatni dzień roku, czyli popularny „Sylwester”. Niezależnie od miejsca i okoliczności, w których wita się Nowy Rok – nieodłącznym atrybutem sylwestrowych tradycji są sylwestrowe drinki. Niektóre z nich wymyślne i wykwintne, inne proste, bardziej klasyczne – ale każdy z nich z pewnością umili ten jedyny w roku, jakże szczególny, wieczór.

 

Sylwestrowe drinki na bazie szampana lub wina musującego

 

Sylwester to przede wszystkim morze szampana i wina musującego. Warto jednak spróbować połączenia ich z innymi składnikami. Drinki sylwestrowe na bazie szampana, który tak bardzo kojarzy nam się z powitaniem Nowego Roku, mogą zaskoczyć nas wyjątkowo ciekawym smakiem. Jednym z nich jest „Lady Joy”. Do smukłego kieliszka należy wlać 20 ml rumu, kilka kropel soku z cytryny oraz 20 ml Blue Curacao. Dopełnić szampanem lub winem musującym. Tematycznie dobraną dekoracją kieliszka będzie fantazyjnie narzucona serpentynka ze skórki z cytryny. Kolejna propozycja nieco łagodniejszego drinka sylwestrowego to „Sicilian Sunset”, czyli „sycylijski zachód słońca”. W szklanym dzbanku umieszczamy około 500 ml kostek lodu, do tego dodajemy 250 ml szampana lub wina musującego, 250 ml soku pomarańczowego oraz 250 ml soku żurawinowego. Po wymieszaniu koktajl rozlewamy do smukłych, wysokich kieliszków. W celu uzyskania drinka bezalkoholowego, wino musujące można zastąpić wodą mineralną z dodatkiem soku z limetki. Ten niezwykle barwny drink sylwestrowy na pewno poprawi nastrój i rozjaśni każde przyjęcie. Natomiast ci z Państwa, którzy preferują proste, lecz równie wykwintne koktajle, z pewnością docenią walory zarówno smakowe jak i wizualne lampki szampana z dodatkiem świeżych truskawek.

 

Sylwestrowe drinki – tym razem bez szampana

 

Koktajle sylwestrowe mogą zostać przygotowane również na bazie innych alkoholi. Jednym z nich jest „cosmopolitan”. Jego bazą jest wódka. Do 50 ml wódki należy dodać 25 ml cointreau, 25 ml soku porzeczkowego oraz łyżeczkę soku z limetki lub cytryny. Koktajl smakować będzie wyśmienicie przygotowany ze schłodzonych składników. Dla amatorów mięty, obok klasycznego już „mojito”, dobrym wyborem będzie „mint surfer”. Do 20 ml żołądkowej gorzkiej należy dodać 20 ml likieru melonowego, 20 ml soku z cytryny oraz 50 ml soku jabłkowego. Całość uzupełni kilka świeżych listków mięty. Drink ten jest, mimo sporej zawartości alkoholu, bardzo orzeźwiający. Zwolennikom tzw. klasyki polecić można „nieśmiertelnego” wściekłego psa. Do kieliszka należy wlać kolejno: sok malinowy, wódkę i kilka kropel tabasco. Proporcje tych składników zależą od Państwa upodobań. Jako niewielkie odstępstwo od tego klasycznego przepisu – sok malinowy zastąpić można sokiem malinowym z żurawiną. Kolejny klasyczny drink sylwestrowy to „Cuba Libre” – jedna trzecia to rum, dwie trzecie coca-cola. Należy pamiętać o sporej ilości lodu oraz plasterku cytryny lub limetki. Wariantem tego drinka jest zastąpienie rumu taką samą ilością whisky lub koniaku.
Najważniejszym jednak składnikiem każdego z zaproponowanych Państwu drinków jest bezsprzecznie dobry humor i pozytywne nastawienie.