Pomysły na zimowy weekend

Pomysłów na zimowy weekend jest wiele – od uprawiania sportu na świeżym powietrzu po nastrojowe wieczory, spędzone w domowym zaciszu.

Zima najczęściej kojarzy nam się ze spędzaniem czasu w domowym zaciszu przy rozgrzanym kominku, z kubkiem gorącej herbaty lub czekolady w ręku. Okazuje się jednak, że zimowy weekend nie musi być nudny i pozbawiony aktywności.

 

 1. Weekend w mieście
  Niemal każde miasto oferuje wiele form spędzania wolnego czasu. Coraz bardziej popularne stają się zimowe jarmarki. Znajdziemy tam kolorowe stoiska z zabawkami, wyrobami artystycznymi oraz budki z sezonowym jedzeniem i wiele atrakcji, które wypełnią nam cały dzień. Idealnym rozwiązaniem jest wyjście całą rodziną na lodowisko. Nawet jeśli nie posiadamy łyżew, nic nie stoi na przeszkodzie – możemy je wypożyczyć na miejscu. Czas spędzony na lodzie to zarówno świetna zabawa i jednocześnie poprawa naszej kondycji fizycznej. Warto też wynająć z grupą znajomych salę treningową do gry w koszykówkę czy piłkę siatkową. Innym rozwiązaniem są szkoły tańca, kluby fitness czy nawet miejskie domy kultury, oferujące rozmaite zajęcia. Możemy też wybrać się do kina lub zarezerwować popołudnie na grę w kręgle. Czasami wystarczy nawet krótki spacer, aby odgonić od siebie zimowe lenistwo.
   
 2. Aktywna zima
  Miłośnicy sportów zimowych z utęsknieniem czekają na pierwszy śnieg. Nie ma nic lepszego od zimowego weekendu spędzonego z całą rodziną na świeżym powietrzu. Zimowe sporty hartują naszą odporność i pomagają zapomnieć o nudzie. Wystarczy wybrać się z dziećmi na najbliższą górkę na sanki. Wbrew pozorom jest to ogromna frajda nie tylko dla najmłodszych. Poza tym nic tak nie cieszy jak bitwa na śnieżki lub lepienie bałwana. Możemy też zorganizować konkurs na najciekawszą rzeźbę śniegową. Zimowy weekend jest też idealną porą na zorganizowanie kuligu, połączonego z pieczeniem kiełbasek w ognisku. Wiele osób nie wyobraża sobie zimowego weekendu bez wizyty na stoku. Zanim wybierzemy się na narty lub snowboard, pamiętajmy o zadbaniu o swoje bezpieczeństwo. Obowiązkowo zaopatrzmy się w kask i ochraniacze, szczególnie jeśli jesteśmy początkującymi narciarzami. Warto również pomyśleć o lekcji z profesjonalnym instruktorem. Alternatywą są również coraz bardziej popularne narty biegowe. Jest to świetna opcja łącząca sport z podziwianiem malowniczych, zimowych krajobrazów. Jesteśmy też mniej narażeni na wystąpienie kontuzji.
   
 3. Zimowy weekend w domu
  Nie każdy jednak po całym tygodniu pracy da się namówić na aktywne spędzanie wolnego czasu. Możemy na różne sposoby zorganizować czas spędzany w czterech ścianach. Zimowy weekend poświęćmy na dokończenie ulubionej książki lub obejrzenie filmu na dvd. Jeśli nie chcemy całego weekendu spędzić na kanapie pod kocem, znajdźmy sobie pożyteczne zajęcie. W domu zawsze jest coś do zrobienia – naprawienie poluzowanego zawiasu w szafce, wyprasowanie sterty ubrań, uporządkowanie garażu czy strychu. Możemy też poeksperymentować w kuchni, w tygodniu nie zawsze mamy na to czas. Dzięki takim zajęciom szybko się rozgrzejemy, spalimy trochę kalorii i zapomnimy o nieprzyjemnej pogodzie za oknem. Możemy też zaprosić znajomych, by spędzić z nimi czas przy grach planszowych, kartach czy uwielbianymi przez wszystkich kalamburami. Doskonałym pomysłem jest również zorganizowanie karaoke lub tematycznej zabawy z przebraniami.