Power plate – platformy wibracyjne

Power plate to profesjonalny sprzęt do treningu całego ciała, wywołujący skurcze wielu grup mięśni jednocześnie i podnoszący efektywność wykonywanych ćwiczeń i skracający czas treningu.

Jest to nowoczesne urządzenie, które stymuluje pracę całego ciała dzięki wibracjom, które roznoszą fale energii wywołując skurcze mięśni o wysokiej częstotliwości. W normalnych warunkach mięśnie poddawane są jedynie od 1 do 2 skurczy na sekundę natomiast w przy użyciu platformy wibracyjnej liczba skurczy może dochodzić nawet do kilkudziesięciu na sekundę. Poprawiają one znacząco ogólną sprawność fizyczną już przy sesji trwającej jedynie 15 minut powtarzanej 3 razy w tygodniu. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego urządzenia dostosowanego do naszych potrzeb oraz planów treningowych. Można wybierać spośród urządzeń w opcji indywidualnej bądź profesjonalnej. Należy pamiętać o dostosowaniu odpowiedniej częstotliwości i prędkości drgań, co jest istotne zwłaszcza na początku naszej drogi z platformą wibracyjną Power plate.

Zaskakujących rezultatach ćwiczeń na Power plate

Baza samej platformy wibracyjnej jest na tyle obszerna, że pomieści osobę wykonującą zalecane ćwiczenia, począwszy od tradycyjnych skłonów, poprzez pompki aż do głębokiego przysiadu. Istnieje około 100 pozycji ćwiczeń, które możemy wykonywać na platformie Power plate. Ćwiczenia te najczęściej wykonywane są w serii po 30 sekund każde, co w znacznym stopniu redukuje czas jaki spędzamy ćwicząc i modelując sylwetkę. Oszczędność czasu uzyskujemy głównie dzięki temu, że w tym samym momencie stymulowane są całe grupy mięśni, co niezwykle podnosi efektywność treningu i jest szczególnie ważne dla osób ceniących sobie czas i dbających o swoją kondycję fizyczną. Należy jednak pamiętać, aby ćwiczenia te wykonywać zgodnie z zaleceniami instruktorów, gdyż błędy choćby w postawie przy wykonywaniu lekkich przysiadów, nie przyniosą żądanych rezultatów. Podczas 10 minutowego treningu na Power plate można osiągnąć efekty porównywalne do godzinnego treningu na standardowej siłowni czyli osiągamy świetne rezultaty przy maksymalnie skróconym czasie.

Zalety platformy wibracyjnej Power plate

Niewątpliwie do jednej z największych zalet Power plate można zaliczyć redukcję cellulitu, którą uzyskujemy dzięki usuwaniu z tkanek głębokich zanieczyszczeń, co sprawia że skóra jest gładsza i jędrniejsza. Kolejną zaletą jest oczyszczanie organizmu, gdyż intensywnie pracujące mięśnie przyczyniają się do odżywiania komórek i szybszej regeneracji całego organizmu. Duża ilość skurczy mięśni wpływa również w pozytywny sposób na kształtowanie zgrabnej sylwetki. Odpowiedni trening pod okiem instruktora przyczyni się także do poprawy naszego samopoczucia, a w dalszej mierze do lepszego stanu zdrowia. Power plate jest doceniany przez gwiazdy świata rozrywki, mody i filmu.