Prezent dla młodej mamy - co się naprawdę może przydać?

Tradycją jest zakup i ofiarowanie prezentu dla młodej mamy podczas pierwszej wizyty w domu szczęśliwych rodziców.

Narodziny dziecka wiążą się zawsze z licznymi wizytami gości składającymi gratulacje szczęśliwym rodzicom i przynoszącym prezenty. Czasem prezent dla młodej mamy nastręcza obdarowującym wiele trudności. W sklepach jest tak ogromny wybór artykułów dla małych dzieci i ich rodziców, że niełatwo spośród nich wybrać ten najbardziej przydatny.

 

 

  • Jaki prezent dla młodej mamy

Na prezent dla młodej mamy warto wybrać rzeczy, które ułatwią życie zapracowanej mamie i spowodują oszczędność czasu. Taki prezent najbardziej ucieszy osobę obdarowaną. Może to być na przykład automatyczny podgrzewacz do butelek lub sterylizator do smoczków i butelek. Dzięki takim podarunkom młoda mama oszczędzi czas potrzebny na podgrzewanie mleka czy wyparzanie butelek. Mile widziane będą również rzeczy, które ułatwią pracę przy małym dziecku. Jedną z nich jest krzesełko do kąpieli, które mocuje się przy pomocy przyssawek do wanny i układa w nim niemowlę (od 5 miesiąca życia). Bobas jest całkowicie bezpieczny podczas kąpieli, a mama nie musi go nieustannie przytrzymywać. Na pewno z wdzięcznością zostanie przyjęty leżaczek z funkcją wibracji. Uwielbiają go nawet maluchy przyzwyczajone do ciągłego noszenia na rękach, więc umieszczone w nim na pewno dadzą odpocząć swoim rodzicom. Kolejnym prezentem bardzo pożądanym przez świeżo upieczonych rodziców jest elektroniczna niania. Pozwala im ona na spokojne spędzenie wieczoru przed telewizorem, bez ciągłego biegania do pokoju dziecka i sprawdzania, czy aby się nie obudziło. Innym podarunkiem, który zawsze jest mile widziany przez młodą mamę jest paczka jednorazowych pieluszek. Jednak przed zakupem należy upewnić się, jakich pieluch używa dziecko i kupić takie same.

 

  • Gdy prezent dla młodej mamy okaże się nieprzydatny - co wtedy?

Bywa, że nawet z najlepszymi chęciami ofiarowany prezent dla młodej mamy okaże się nietrafiony. Czasem zdarza się też, że prezent jest zdublowany. Dlatego ważne jest, aby po zakupie danego prezentu zachować paragon i zapewnić osobę obdarowaną, że bez przeszkód można prezent wymienić. Młoda mama na pewno skorzysta z tej propozycji w sytuacji, gdy dostała już kilka jednakowych artykułów. Lepsza jest wymiana danej rzeczy na bardziej przydatną, niż udawanie radości z otrzymania kolejnego podgrzewacza. Sytuacji takiej można jednak uniknąć, pytając wcześniej mamy malucha, co jest jej najbardziej potrzebne. Wtedy mamy pewność, że obdarowując prezentem młodą mamę, nie sprawimy jej tym kłopotu.