Prezent na dzień matki – nowe pomysły

Święto to jest piękną tradycją. Warto podziękować naszym mamom przygotowując niecodzienny prezent na dzień matki.

Co roku, 26 maja obchodzimy dzień matki.  Jest to bardzo ważne święto, które przypomina nam o najważniejszej osobie w naszym życiu – mamie. O jej trudzie włożonym w nasze wychowanie, o wszystkich jej poświęceniach i wyrzeczeniach dla nas. W sklepach możemy znaleźć całą masę różnych upominków, zastanówmy się jednak, czy najbliższa nam osoba nie zasługuje na coś bardziej oryginalnego? Zastanów się, jaki powinien być idealny prezent na dzień matki.

 • Skąd czerpać pomysły?
  Jeżeli uważasz, że czekoladki to najlepszy prezent na dzień matki, zastanów się. Może tym razem zaskoczysz ją czymś wyjątkowym. Pomyśl, co sprawia największą radość Twojej mamie, może ma jakieś malutkie, ukryte marzenie, które będziesz w stanie spełnić. Nie musisz kupować mamie całej kwiaciarni lub zabierać jej na tropikalną wyspę. Zamiast tego, może pójdziecie razem do kina, teatru. Wykaż się inwencją twórczą. Postaraj się zaskoczyć swoją mamę w ten specjalny dzień.
 • Małe rzeczy a cieszą
  Do sprawiania ludziom radości nie potrzebujesz worka pieniędzy czy kopalni złota. Prezenty skromne, ale podarowane z serca, cieszą bardziej niż diamentowa kolia. Możesz wstać wcześniej i zrobić dla mamy śniadanie. Postaraj się wyręczyć ją z w codziennych obowiązkach. Zrób za nią zakupy, posprzątaj mieszkanie. Jeżeli nie przerasta to Twoich możliwości, spróbuj upiec coś specjalnie dla niej.
 • Bardziej tradycyjnie
  Kwiaty i czekoladki również nie są złe – Twoja mama jest przede wszystkim kobietą, więc piękny bukiet kwiatów na pewno ją ucieszy. Zadbaj także o życzenia, powinny być one przemyślane. Należy unikać oklepanego składania życzeń w stylu „wszystkiego naj”. Postaraj się, aby Twoje słowa nabrały znaczenia, by nie były puste i nic nieznaczące. Składanie życzeń to piękny zwyczaj, o ile służy nam on do prawdziwego wyrażania swoich emocji i, a nie jest tylko bezsensownym „klepaniem” wyuczonych „życzeniowych regułek”.
 • Ciekawe pomysły
  Wspólny spacer, wycieczka w piękne miejsce, smaczna kolacja - mogą być fantastycznym prezentem na dzień matki. To ty sam powinieneś wiedzieć najlepiej, o czym marzy Twoja mama. Zaplanuj wspólny, rodzinny piknik lub wycieczkę rowerową. Jeżeli posiadasz nawet najmniejsze zdolności manualne, możesz spróbować wykonać na przykład szkatułkę na biżuterię lub kartkę okolicznościową. Pamiętaj, że liczy się oryginalność, pomysł i dobre chęci.