Prezent na dzień ojca - nowe pomysły

Każdy prezent na dzień ojca powinna cechować szczypta szaleństwa, musi być on jednak przede wszystkim wyrazem uczuć i zrozumienia dla potrzeb taty.

Każde rodzinne święto wiąże się dzisiaj z solidną oprawą marketingową. Reklamy telewizyjne, bilbordy i broszury hipermarketów przekonują nas o tym, co powinniśmy kupić najbliższym. Nie zawsze jednak są to cenne podpowiedzi. Wybierając prezent na dzień ojca, powinniśmy przede wszystkim postawić na dobrą znajomość jego pasji i pragnień.

 

 

  • Prezenty osobiste jako przejaw uczuć

Każde dziecko chciałoby, żeby jego ojciec poświęcał mu jak najwięcej uwagi, dlatego pomysł, by zaznaczyć własną osobę w sprezentowanym mu przedmiocie może przynieść radość obojgu. Od lat niezwykłą popularnością cieszą się ładne i niedrogie kubki oraz dobre jakościowo koszulki z nadrukowanym wizerunkiem taty i jego pociech. Warto w tym wypadku wykazać się jednak większą oryginalnością. Wystarczy użyć zdjęć po fotomontażu w Photoshopie, prezentujących naszego ojca na spotkaniu z prezydentem Obamą, siedzącego na tronie lub rozgrywającego mecz piłki nożnej z członkami jego ulubionej drużyny. Zdjęcie można wzbogacić o krótkie hasło będące jego powiedzonkiem lub mottem życiowym. Ojciec na pewno doceni to, że zwracamy uwagę na jego specyficzny język i poczucie humoru. Wykorzystując zdjęcia, możemy także stworzyć specjalny album, pokazujący jak doskonale się nami opiekował i w jak ważnych wydarzeniach w naszym życiu uczestniczył. Taki prezent na dzień ojca będzie zarazem formą podziękowania za jego miłość i wsparcie.

 

  • Prezenty praktyczne jako przejaw zrozumienia potrzeb taty

Tato z pewnością ceni sobie przedmioty praktyczne, podobnie jak niemal każdy dorosły mężczyzna. Wybierając prezent na dzień ojca, warto się tym kierować. Dobrze starać się pogodzić przyjemne z pożytecznym, połączyć pasję z życiowym pragmatyzmem. Dlatego, jeżeli ojciec jest koneserem win, można mu sprezentować stojak na wina, doskonale zastępujący piwniczkę, której z pewnością brakuje w mieszkaniu w bloku. Bardziej symbolicznym i tańszym prezentem będzie gustownie opakowana piersiówka na alkohol. Równie interesujące są też inne kierunki poszukiwań. Dla wytrawnego wędkarza można nabyć akcesoria takie, jak zestaw zawierający podpórki, siatki i krzesełko wędkarskie. Tatę dbającego o kondycję ucieszy nowy strój kolarski czy ciekawe dodatki dostępne w sklepie rowerowym.

 

  • Prezenty nietuzinkowe jako niespodzianka

Poszukując odpowiedniego prezentu na dzień ojca, możemy wykazać się dużo większą oryginalnością. Szczególnie jeżeli znamy jego skrywane i jak dotąd niezrealizowane marzenia. Jeżeli zaś nie mamy pewności, co dokładnie go ucieszy, ale znamy dobrze jego charakter i skłonność do ryzyka, możemy mu zafundować przejażdżkę quadem, skok ze spadochronem albo sesję z przyjaciółmi na polu gry w paintball. Dobry prezent na dzień ojca przede wszystkim powinien być niespodzianką, a nie realizacją zamówienia. Jednak decydując się na nietypowy podarunek, spróbujmy ocenić temperament i pragnienia taty, by nie okazał się on niewypałem.