Prezenty na rocznicę: czym ucieszyć partnera

Prezent na rocznicę jest szczególnym podkreśleniem uczucia, jakim darzymy partnera, powinien więc być wyjątkowy i przemyślany.

Prezenty na rocznicę to okazja do przypomnienia sobie nawzajem o tym, jak ważny jest dla partnerów związek. Wybór odpowiedniego podarunku jest nie lada wyzwaniem zarówno dla świeżo upieczonych par – pierwsza rocznica budzi ogromne emocje, jak i dla wieloletnich małżeństw, bowiem z każdym rokiem coraz trudniej o ciekawy pomysł na prezent.

Samodzielnie wykonany podarunek
Album przypominający wspólnie spędzone chwile ucieszy nie tylko sentymentalistów. Aby go wykonać, wystarczy wypełnić zwykły album na zdjęcia albo ozdobny zeszyt wspólnymi fotografiami oraz drobnymi pamiątkami – mogą to być bilety z kina lub teatru, listy, pocztówki z odwiedzonych razem miejsc. Prezenty na rocznicę w takiej formie stworzą idealną okazję do wspomnienia najlepszych momentów związku i inspirację do powtórzenia ich. Dla osób zapracowanych lub niechcących wykonywać albumu samemu, istnieje możliwość zlecenia wykonania tak zwanej fotoksiążki, czyli albumu w drukowanej formie – książkę taką można zaprojektować i zamówić na wielu stronach internetowych, wystarczy do tego posiadanie wybranych zdjęć w formie cyfrowej (fotografie sprzed lat można po prostu zeskanować).

Dzień pełen wrażeń
Świetnym pomysłem na niezapomnianą rocznicę jest zorganizowanie dla partnera nieosiągalnych na co dzień atrakcji. Wielbicielom wrażeń spodoba się przejażdżka za kierownicą samochodu terenowego po torze off-road, skok na bungee czy zabawa w symulatorze lotów. Osoby stale poszukujące nowości i możliwości rozwoju ucieszą się z jednodniowego kursu fotografii albo lekcji śpiewu. Takie wydarzenie możemy zorganizować samodzielnie lub kupić gotowe zaproszenie, na przykład za pośrednictwem portalu internetowego specjalizującego się w nietypowych podarunkach. Rocznica jest świętem dwóch osób, warto więc rozważyć wybór prezentu, który ucieszy oboje partnerów, na przykład kurs tańca czy sesja zdjęciowa w nietypowej scenerii, stanowiąca świetną pamiątkę do obejrzenia rok później. Dla tych, którzy chcieliby wspólnie odpocząć od codziennego zabiegania i skupić się na sobie nawzajem, jako prezenty na rocznicę idealnie sprawdzą się masaż dla dwojga lub romantyczny weekend w hotelu pod miastem.

Więcej pomysłów
Wybierając każdy prezent – również ten, którym chcemy obdarować partnera z okazji rocznicy – należy wziąć pod uwagę gust i zainteresowania danej osoby. Zastanówmy się, czy jest rzecz, o której partner marzy, jednak planując domowy budżet swoją pasję odsuwa na dalszy plan? Nasza druga połówka z pewnością ucieszy się z wymarzonego gadżetu czy akcesoriów, których sama by sobie nie kupiła – miłośnikowi wina przyda się zestaw z korkociągiem i termometrem, a kucharzowi zestaw do robienia sushi. Nawet decydując się na przedmiot codziennego użytku, można uczynić go wyjątkowym, na przykład wykonując na skórzanym portfelu, notatniku czy aktówce osobistą dedykację – punkty oferujące taką usługę można znaleźć w wielu większych centrach handlowych. Napis stosowny do okazji świetnie sprawdzi się również w formie grawerowania na wiecznym piórze lub kopercie zegarka. Takie prezenty na rocznicę będą codziennie przypominały obdarowanemu o uczuciu drugiej połówki.