Problem z instalacją Star Craft 2 – co robić

Żaden problem z instalacją Star Craft 2 nie będzie nas niepokoił, po zapewnieniu grze odpowiedniej ilości miejsca na dysku i spełnieniu minimalnych wymagań sprzętowych

Star Craft 2 jest kontynuacją jednej z najpopularniejszych na świecie gier typu RTS, czyli strategii czasu rzeczywistego. Produkcja firmy Blizzard Enterteinment posiada wszystkie zalety poprzedniczki, takie jak niesamowitą grywalność i ogromną dynamikę rozgrywki wzbogacone przepiękną oprawą audio-wizualną i pełną integracją z platformą internetową Battlenet 2.0, umożliwiającą rozgrywki przez internet graczy z całego świata. W Korei Południowej Star Craft 2 stał się niemalże sportem narodowym, a mecze drużyn zwanych klanami transmitowane są nawet w tamtejszej telewizji publicznej. Aby cieszyć się tą doskonałą rozrywką musimy uniknąć problemów z instalacją Star Crafta 2, co nie powinno być bardzo trudne, gdyż cały proces przebiega w sposób intuicyjny.

Wymagania sprzętowe gry

Najczęściej pojawiający się problem z instalacją Star Craft 2 to nie spełnienie przez nasz komputer minimalnych wymagać sprzętowych. Gra firmy Blizzard wymaga systemu operacyjnego Windows XP, Vista lub 7 z zainstalowanymi najnowszymi dodatkami service pack oraz biblioteką graficzną DirectX 9.0c. Nasz komputer musi być zaopatrzony co najmniej w procesor Intel Pentium IV 2,6 GHz lub odpowiadający mu Athlon, kartę graficzną zaopatrzoną w co najmniej 128 MB ramu klasy nVidia GeForce 6600 GT bądź Ati Radeon 9800Pro. Musimy również posiadać co najmniej 12 GB wolnego miejsca na dysku, a nasza pamięć operacyjna nie może być mniejsza niż 1 GB w przypadku Windows XP lub 1,5 GB w przypadku Visty lub Win 7. Jeśli upewniliśmy się, że nasz komputer spełnia wszystkie z wymienionych wymagań, najpewniej uda nam się uniknąć problemów z instalacją Star Craft 2.

Instalacja gry

Starc Craft 2 jest dystrybuowany przez firmę Blizzard w dwojaki sposób: w formie pudełkowej, gdzie pliki instalacyjne zapisane są na dysku DVD lub w formie elektronicznej, gdzie wszystkie niezbędne pliki ściągamy z serwisu Battlenet. Jeśli posiadamy wersję pudełkową instalację rozpoczynamy od włożenia płytki DVD do naszego napędu. Po chwili nastąpi automatyczne uruchomienie programu. Jeśli po kilkunastu sekundach nic takiego nie nastąpi, oznacza to, że mamy wyłączoną opcję autoplay i musimy uruchomić program instalacyjny ręcznie. W tym celu klikamy ikonkę „Mój komputer”, wybieramy napęd DVD w którym umieściliśmy płytę Star Craft 2 i uruchamiamy program install.exe. Naszym oczom ukaże się krótkie menu. Wybieramy opcję „install” i po kliknięciu jej lewym przyciskiem myszy postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Musimy wybrać jeszcze folder docelowy dla gry na partycji z co najmniej 12 GB wolnego miejsca. Należy pamiętać, że jeżeli instalujemy grę na partycji systemowej, najczęściej dysk C, to oprócz 12 GB na grę musimy pozostawić jeszcze ok. 1GB wolnego miejsca na tak zwany „plik wymiany”, plik systemowy wykorzystywany w celu optymalnego wykorzystania pamięci ram. Brak miejsca na dysku jest kolejnym, bardzo często pojawiającym się problemem z instalacją Star Craft 2. Jeśli nasz komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe gry i zapewniliśmy instalatorowi dostatecznie dużo miejsca na dysku, powinniśmy już bez przeszkód cieszyć się długimi godzinami doskonałej rozrywki, jaką jest nam wstanie dostarczyć Star Craft 2.